Сертификацията на София-БТ обхваща промишлената обработка на тютюни и производството и търговия с тютюневи изделия.
ISO 9001 е международен стандарт за управление на качеството, приложим за организации от всички индустриални сектори.
Към настоящия момент в София БТ работят 6 линии за производство на цигари и 7 за опаковане. До края на годината ще стартира редовно производство на цигари в нова опаковка “pillow” с 16 къса цигари. По последни данни в дружеството работят 410 специалисти и работници.
Компанията произвежда марките цигари ММ, Трезор, Средец, Булгартабак-1, Ева-slims. Основен пазар на продуктите на дружеството е вътрешният, като пазарният дял е 24,2%.
Очаква се реализацията на цигари до края на годината да надхвърли 3,8 млрд. къса, а печалбата на дружеството за 2006 г. да е 3,5 млн. лв. За първи път компания е реализирала продукция в страни от Близкия Изток и Африка, като за Хонконг се планира износа на цигари с марката "Афродита".
През следващата година ръководството на компанията планира пускането на MM slim и фамилията Средец в нова опаковка. Бъдещите планове включват запазване на пазарния дял на вътрешния пазар и увеличаване на експорта с около 200%.
Утре (13 декември) и в петък (15 декември) на Българска фондова борса ще се проведе аукцион за продажбата на мажоритарния пакет от Дупница БТ.
На въпрос на Investor.bg каква ще бъде съдбата на дружеството при липса на интерес на предстоящите аукциони, от Булгартабак холдинг отговориха, че след анализ на състоянието и интереса би се организирал нов консурс, като цената ще е единственият критерий.
Следващото дружество от холдинга, което предстои да бъде продадено, е Сандански БТ. Около 18 декември 2006 г. ще бъдат публикувани условията и реда за продажбата, а самият конкурс ще се проведе в срок от 30 дни.
Свързани компании:
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.


Спецов: Няма риск от недостиг на нефт за България“
Без синя зона на 17 май заради Маратон-Варна
Заради авария кв. "Левски" във Варна е без вода от сутринта
Българската икономика е отличник сред страните от ЕС
Слави Трифонов загуби делото за клевета, което заведе срещу Кирил Петков
Кризата в Ормузкия проток може да върне китайския внос на американски LNG
Петролът стабилен при срещата между Тръмп и Си и напрежението с Иран
София става столица на науките за дълголетие през октомври
Си Дзинпин изтъкна Тайван като основен въпрос на срещата с Тръмп
Българите вече имат значително богатство, но не го използват за повече доходност
Нова марка влезе на българския пазар с цялата си гама
Китайци искат да правят електромобили с Maserati
Трик с пластилин почиства боята перфектно
Volkswagen отново отложи електрическия Golf
Новият коз на Mazda: Самозареждащи се хибриди
Богомил Николов: Пазарът се нуждае от това да има честна търговия
Красен Станчев: Пътят, по който са тръгнали от ПБ, не води до добро
Нов удар за летището в Солун – след „Райънеър“ го напуска и „ФедЕкс“
В защита на телетата: хора в клетки посрещнаха депутатите СНИМКИ