Търговията с правата, даващи възможност за участие в първоначалното увеличение на капитала на Статус Имоти АДСИЦ, ще стартира на 23 януари чрез смесен закрит аукцион, съобщиха от Българска фондова борса - София.
Времевият интервал за прoвеждане на аукциона е между 09:30 ч. и 11 ч., като борсовият код на правата е R1STRE. Първичната продажба на правата ще приключи на 5 февруари.
Вторичната търговия ще започне на 23 януари с борсов код R2STRE, като правата ще могат да се търгуват до 5 февруари, а крайната дата за записване на акции от увеличението е 1 март 2007 г.
Капиталът на дружеството преди увеличението е в размер на 500 хил. лв. Броят на издадените права е 150 хил., като срещу всяко от тях ще може да бъде записана една акция с номинална и емисионна стойност от 1 лев.
Борсовият член, упълномощен да обслужва увеличението, е ИП Статус Инвест АД, а банката, в която може да бъде открита набирателна сметка, е ТБ Обединена Българска банка.
Статус Имоти АДСИЦ има проект за изграждане на многофункционална сграда в София, включваща офис, жилищни и търговски части. Учредители на дружеството са ИД Адванс Инвест АД с 30% от капитала, Статус Инвест с 20 на сто и девет физически лица, притежаващи останалите 50 на сто.
Свързани компании:
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.


Празник на българщината ще се проведе край Долни чифлик през септември
България е сред най-евтините туристически дестинации в ЕС
"Мишлен" отсвири София като кулинарна дестинация
Българи и италианци с безплатен оперен концерт за варненци
Трейдърите оценяват на 50% шанса Фед да повиши лихвите през юли
Акциите на SK Hynix се възстановиха след срив във втора поредна сесия
Голям удар срещу наркотрафиканти в Испания води до Уолстрийт
DeepSeek подготвя IPO още тази година при оценка от поне $71 млрд.
Акциите на IBM записаха най-големия си спад от 60 години заради ниски приходи
BMW промени мотоциклетния си флагман
Honda Civic VIII на старо – за какво да внимавате
Suzuki се завръща с "евтина" малка кола за Европа
Първа китайска провинция забранява продажбите на коли с ДВГ
Протичане на шибедаха: Как да го избегнем
Британската полиция съобщи, че Ан Уидекъм е била убита при "целенасочена атака"
Защо L-образната кухня е сред най-предпочитаните решения за дома
Маникюрите, които превзеха лято 2026
В кадър: Родители отново на протест, искат по-високо майчинство и детски надбавки