Марицатекс АД-Пловдив свиква Общо събрание на акционерите (ОСА) на дружеството на 25 април, на което собствениците му ще решават за отписване на задължението за изплащане на дивидент от 1997 г. на акционерите, които не са го потърсили в срок, стана ясно от съобщение на БФБ-София.
Акционерите на дружеството ще решават и за разпределение на финансовия резултат, който към края на миналата година е положителен и възлиза на 84 хил. лв. ОСА ще решава също и за покриване на загуби, натрупани от минали години, за сметка на допълнителните резерви. Натрупаните загуби на Марицатекс възлизат на 1,252 млн. лв., а резервите са на обща стойност 5,457 млн. лв.
На събранието на акционерите ще се решава и за сключване на разпоредителна сделка с ДМА на дружеството, по която предстои да бъде сключен предварителен договор и за която не се изисква предварително съгласие от ОСА съгласно ЗППЦК.
В дневния ред на събранието на Марицатекс е и проект за решение за участие на дружеството като акционер в Доверие Енергетика АД - Враца с апортна вноска. Справка в АПИС сочи, че Доверие Енергетика е собственост на Вратица, което има дял от 95,905%. Предметът на дейност на Доверие Енергетика е шивашка дейност, конфекция, транспортни услуги и др.
ОСА ще решава и за продажба на ДМА, а именно земя и сграда, представляващ УПИ XIIV - производствена дейност от кв. 2 на Северна индустриална зона, за която сделка не се изисква предварително съгласие от ОСА съгласно ЗППЦК.
При липса на кворум събранието ще се проведе на 14 май от 11.00 часа, като поканата за ОСА e публикувана в брой 22 на Държавен вестник.
Право на глас в ОСА имат лицата, вписани в регистрите на Централен депозитар като акционери 14 дни преди датата на ОСА, или към 11 април.
Последната дата за сключване на сделки с акции на Марицатекс на борсата, в резултат на които приобретателят ще може да упражни правото си на глас в ОСА, е 6 април.
До момента акциите на Марицатекс се търгуват без промяна в средната си цена, като по позицията бяха прехвърлени 20 акции при средно ценово равнище от 11,13 лв. Търсене има на 11,125 лв., а предлагане – на 13,499 лв.
Свързани компании:
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.


ЕС губи близо една четвърт от пречистената вода заради течове
НАП и КЗП отчетоха близо 38 хиляди проверки за спазването на закона за еврото
Българската индустрия се разминава с европейския ръст: производството спада с 2,6% за година
ИПИ: Малко специалисти по здравни грижи работят в някои общини във Варненско
Затъмнението с българска следа: как МиГ-21 се превърна в летяща обсерватория
Големите корпорации купиха политическо влияние. Сега идва сметката
Уорш има по-сериозни проблеми от трудното начало във Фед
Все повече страни забраняват социалните мрежи за деца - но има ли ефект?
SpaceX премина първата забрана за продажба на акции с рали от $500 млрд.
Найджъл Фараж очаква лесна победа, но умората от него расте
Mercedes-Maybach S680, направен за ЛеБрон Джеймс, се продава
Изпреварил времето си: Пророческото семейно комби на Ford
Защо шофьори на BMW не дават мигач
Роботите на Hyundai правят чудеса при паркиране
Защо производителите крият дръжките на задните врати
Никълъс Холт ще изиграе самовлюбения проф. Локхарт в новия "Хари Потър"
5 рецепти за домашни препарати за почистване
Парис Хилтън показа как прекарва лятото си с децата
Заради заплахата от Путин: Германия дава безпрецедентни правомощия на шпионите си