Предметът на дейност на „Тодоров” АД е: винопроизводство, производство на високоалкохолни напитки, на земеделска продукция, покупка на стоки с цел продажба в първоначален, преработен или обработен вид, търговско представителство и посредничество, туристическа дейност, хотелиерство и ресторантьорство, търговска дейност, както и други разрешени от закона дейности.
Основните направления в дейността на дружеството са производство и продажба на висококачествено бутиково вино в средния и висок ценови сегмент, както и предоставяне на хотелиерски и туристически услуги.
Основните акционери на „Тодоров” АД са: Иван Тодоров, притежаващ 1 735 000 броя акции, представляващи 51,03% от капитала на дружеството, "БенчМарк Груп” АД, гр. София, притежаващо 1 052 500 акции, или 30,96%, от капитала на дружеството, „БГ Имобилиен” ЕООД, гр. София, притежаващо 372 500 акции, или 10,9%, от капитала на дружеството и Петя Тодорова, притежаваща 172 000 броя акции, представляващи 5,06% от капитала на дружеството. Емитентът не е част от икономическа група от компании и няма дъщерни дружества.
Дружеството се управлява от Съвет на директорите в състав: Иван Димитров Тодоров – председател на СД и изпълнителен директор; Петя Дамянова Тодорова – заместник-председател на СД; Чавдар Чавдаров Ценов – независим член на СД.
Причините за вторичното публично предлагане на акциите на „Тодоров” АД са осигуряване на достъп до акциите на дружеството на широк кръг инвеститори, запознаване на инвестиционната общност с дейността и перспективите за развитие на дружеството, като целта е то да придобие по-голяма популярност сред обществото като цяло.
КФН потвърди също проспект за първично публично предлагане на емисия акции, които ще бъдат издадени от „Медийни системи” АД, Стара Загора, в резултат на увеличение капитала на дружеството, съгласно решение на ОСА от 01.02.2007 г.
Емисията е в размер на 1 500 000 лв., разпределени в същия брой акции, с номинална стойност от 1 лв. всяка една.
Свързани компании:
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.


Ново европейско проучване: Българите са против приемането на Украйна в ЕС
До 2035 г. България ще увеличи разходите за отбрана на до 5% от БВП
"Коперник": Преживяхме вторият най-топъл май в историята
Как реагира светът на новината, че спираме да пращаме оръжия на Украйна
Фен събра бири от всички страни на Световното първенство и предизвика сензация
Пътуванията през 2026: Устойчив лукс на фона на растящи енергийни разходи
При стабилен пазар на труда Фед може да повиши лихвите до края на годината
AI, душа и чувства според Anthropic, част 2
Парижко мазе показва как ще изглежда бъдещето на войната с дронове
AI, душа и чувства според Anthropic, част 1
Omoda 7: Тествахме новия "суперхибрид" на китайците
Genesis вече тества конкурента на Ferrari и Lamborghini
Apple CarPlay получи дългоочаквана функция
Първото мексиканско EV събира шестима и струва 8600 долара
Ремарке с фойерверки избухна на магистрала
Писмата и шифрите на убиеца Зодиак зад една от най-мрачните американски мистерии
Защо все повече българи взимат шофьорски книжки в чужбина?
Пери Едуардс няма да ражда повече
Праисторическият човек е опитомил кучето преди 15 800 години