Метизи АД-Роман свиква ОСА на 22 юни, на което акционерите ще решават за увеличаване на капитала на дружеството от 500 хил. лв. на 7,502 млн. лв., чрез издаване на нови 7 001 918 броя обикновенни, поименни, безналични акции, всяка една с номинална стойност от 1 лв., съобщава БФБ-София.
Увеличението на капитала се предвижда да бъде извършено със собствени средства, които включват превишението на фонд „Резервен" над определения в ТЗ и Устава на дружеството размер.
Новите акции, които се издават, се разпределят безплатно между акционерите, съразмерно на участието им в капитала до увеличаването му.
Сред проектите за решение е и печалбата на дружеството за 2006 г. в размер на 128 хил. лв. да бъде отнесена във фонд Резервен.
При липса на кворум събранието ще се проведе на 9 юли, а поканата за ОСА предстои да бъде публикувана в Държавен вестник.
Право на глас в ОСА имат лицата, вписани в регистрите на Централен депозитар като акционери 14 дни преди датата на ОСА, или към 8 юни.
Последната дата за сключване на сделки с акции на Метизи, в резултат на които приобретателят ще може да упражни правото си на глас в ОСА, е 6 юни.
След новината акциите на Метизи поскъпнаха до 63,8 лв. от 59 лв. преди това.
Свързани компании:
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.


Времето във Варна на 6 декември 2025
Никулден е! Вижте какви са традиции за днес
Оперираха Здравко от "Ритон"
Изтеглиха жребия за световното по футбол през 2026 г. Вижте всички групи
Спасители във Варна извадиха немска овчарка от 25-метров кладенец
Дейвид Бут: Хората не вярват особено на алгоритмите
Дейвид Бут: Трендът е към услуги срещу такса, вместо комисионна
Дейвид Бут: Някои щати изискват да се инвестира извън Китай
Cambricon ускорява работа по AI в Китай и разчита на подкрепа
Защо противоборството между Китай и Япония расте
Как влияят на мощността диаметърът на цилиндрите и ходът на буталата
Бизнесмен организира погребение за късметлийската си кола
Уникална Toyota Mega Cruiser от 1996 година отива на търг
Tesla намали цената на Model 3 в Европа
Рембранд, Вермеер или Ван Гог – изберете сами
Зеленски в действие: Андрий Ермак се прости и с още постове
Украински дрон удари сграда в Грозни, Кадиров обеща суров отговор
Меган Маркъл се свързала с баща си след ампутирането на крака му
Урсула и Мерц на крака при белгийския премиер за руските активи