Само половин час след началото на открития аукцион за неизползваните права на Медийни системи АД, бяха въведени 3 оферти за общо 406 515 права от увеличението на капитала на дружеството. Предлагат се общо 406 187 права и голямата оферта за 406 000 права на цена 1,84 лв. определи минималната цена до момента. Тя е въведена от клиент на посредника Капитал Финанс ООД - гр. София. Въвеждането на оферти ще продължи до 12:59:59 ч., а според сегашните оферти, за да се класира нова поръчка, тя трябва да е над 1.841 лв. за право.
Офертите са неотменими и брокерът, които отмени оферта, заплаща глоба от 1 000 лв. Офертите могат да бъдат следени в COBOS и раздел Компании на Investor.bg под код R1MEDI. Минималната цена, на която към момента можете да класирате поръчка, може да бъде следена на адрес www.investor.bg/auction.php.
Увеличението на капитала на Медийни системи АД - Стара Загора е обусловено от необходимостта да се разшири производственият капацитет на дружеството с цел увеличаване на пазарния му дял. Дружеството планира да увеличи капитала си от 2 млн. лв. на 3,5 млн. лв. чрез издаване на 1,5 млн. нови акции с номинална и емисионна стойност от 1 лев.
Съотношението между издадените права и новите акции от увеличението е 1 към 0,75. С други думи всяко лице може да запише най-малко 1 нова акция и най-много такъв брой акции, който е равен на броя на придобитите и/или притежавани от него права, умножен по 0,75 при закръгляване към цяло число. При първа цифра след десетичната запетая до 4 включително закръгляването се извършва към по-малкото число, а при първа цифра след десетичната запетая 5 и над 5 - към по-голямото число. Капиталът ще бъде увеличен само ако бъде записана и платена най-малко една нова акция.
Компанията има печалба от 125 хил. лв. за тримесечието в сравнение с 354 хил. лв. за съответния период на миналата година.
Вчера книжата на Медийни системи АД поевтиняха с 5,28% до 3,41 лв. за брой.
Свързани компании:


Изтича срокът за подаване на заявления за школите на Общински детски комплекс – Варна
Задържаха нагли крадци във Варна и Девня
Възрастен мъж мина стотици километри с влака, само за да бъде 2 часа на плажа във Варна
Зевс - кенгуруто, което живее във Варна ВИДЕО
Свободен вход за Аладжа манастир на 15 август за Деня на Варна
Големите банки събраха левовете на българите, малките отвръщат с по-високи лихви
Български автономни роботи ще съчетават физическия и дигиталния свят
В икономиката на суперзвездите всички трябва да сме готови за нова кариера
Петролът леко поевтиня, като фокусът е върху безизходицата в Ормузкия проток
Путин не може да разбие вратата на НАТО. Затова опитва през прозореца
Porsche напуска Volkswagen заради китайски производител
Най-търсеният автомобил на старо е до 5 години
Mercedes подготвя нов хибрид за C-Class, GLC и GLE
Четири скрити функции на автомобила
Шест проблема при Honda CR-V на старо
Климатолог за Дунав: Безпрецедентно е, всеки ден имаме спад по 2-3 см
Бургас финтира София и ще бъде домакин на "Евровизия" 2027
Костадин Костадинов: България навлиза в колапс
Край на любовта между Никола Цолов и Крисия?
Мъж подаде сигнал за неправилно паркиране, който завърши със заплахи