Договорните фондове на Синергон са подали заявления за регистрация на „Неофициален пазар“ , „Пазар на други ценни книжа“, емисии от дялове. Дяловете на ДФ Синергон профит и ДФ Синергон престиж са с номинална стойност за един дял от 10 лв. На емисиите се присвоявят борсови кодове съответно DFSPRO и DFSPRE.
Синергон Профит ще инвестира до 90% от набраните активи в акции и търгуеми права, издадени от български публични компании, до 50% ще бъдат инвестирани в акции и права на чуждестранни компании, докато 30% ще бъде максималният дял на акциите, издадени от инвестиционни дружества, дяловете на други договорни фондове и дълговите ценни книжа.
Синергон Престиж ще инвестира преимуществено (до 90% от активите) в дългови ценни книжа, издадени или гарантирани от българската държава, корпоративни и общински облигации на български емитенти, и чуждестранни дългови ценни книжа, търгувани на международно признати регулирани пазари. До 70% от активите ще бъдат инвестирани в акции на български и чуждестранни публични компании, а до 30% - в акции, издадени от инвестиционни дружества и в дялове на други договорни фондове.
УД Синергон Асет Мениджмънт АД организира и ще управлява договорните фондове.Учредители на дружеството са Синергон Холдинг с 90% от капитала и Бистра Илкова с 10 на сто.
Днес на БФБ бяха изтъргувани 2457 лота от акциите на Синергон холдинг при средно-претеглена цена от 12,72 лв. за акция, което представлява понижение от 1,47% в сравнение с предишната борсова сесия. Най-добрите текущи оферти са 12,75 лв. "купува" и 12,77 лв. "продава".
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.


Един от композиторите на „Бангаранга“ разказа как му е хрумнала идеята за песента
Демерджиев иска да се изчисли колко е струвало на държавата НСО за Борисов и Пеевски
Музика с кауза: базар на грамофонни плочи събира средства за благотворителност във Варна
Трагедията на безгласните: Документален филм показва кризата с уличните котки във Варна
Атанас Пеканов: Държавата ще търси механизми за овладяване на цените и инфлацията
Глобалният интерес към редки мравки засилва контрабандата от Кения
Компания за AI чипове набра $5,55 млрд. в най-голямото IPO за годината
Шефът на ЦРУ посещава Куба - нов знак за разочарованието на САЩ от преговорите
Си и Тръмп показаха единство за Иран и Ормуз, но не и решения
Никола Янков: Новото правителство може да пропилее репутационния бонус от еврото
Най-продаваната кола в историята празнува 60-годишен юбилей
Защо класическите Citroen-и нямат стандартен педал за спирачка
Ето я най-новата марка на BMW
Новият VW ID. Polo GTI - над 220 к.с. и 420 км пробег
Ето как новият модел на BYD върви на три колела
Русия съди легендарната Елена Исинбаева за... 80 евро
10 начина да запълним празнотата, след като децата напуснат дома
Агенция S&P Global Ratings повиши перспективата пред рейтинга на България на "положителна"
Как да лекуваме махмурлука след прекаляване с алкохола?
Владимир Путин ще посети Китай на 19 и 20 май