Информацията за продажбата на Кремиковци АД е спекулативен опит за манипулиране на общественото мнение, се казва в изявление на пресцентъра на комбината относно публикацията в днешния брой на вестник „Стандарт”, озаглавена „Искат 500 млн. евро за „Кремиковци”.
Според изданието изпълнителният директор на Кремиковци Александър Томов е потвърдил, че Прамод Митал продава комбината, като е склонен да се раздели със завода срещу 500 млн. евро. Официалното решение ще бъде обявено на 24 януари, твърдят от Стандарт.
В тази връзка от пресцентъра на комбината подчертават, че никой член на ръководството на дружеството, в това число и главният изпълнителен директор Александър Томов, не са правили изявления за продажба на комбината, както и за евентуална цена или остойностяване на активите.
Цитираната сделка и цени са плод на непрофесионално отношение и приумици на автора в очевидния му стремеж за сензация, се казва още в прессъобщението.
Ръководството неведнъж е обявявало, и в това няма нищо ново и сензационно, че много компании проявяват интерес към структуроопределящата за балканския регион стоманодобивна компания, заявяват от комбината.
Пресцентърът е упълномощен да заяви, че бордът на директорите не споделя оценките на синдикатите за GSHL и нейния председател Прамод Митал.
Общата позиция на ръководството със синдикатите, че комбинатът не трябва да бъде спиран, не са основание за свободни интерпретации и дезинформация на обществеността по други въпроси, се казва в заключение в опровержението.
Към момента акциите на Кремиковци добавят 9,07 на сто до средна цена 18,15 лв. при прехвърлени 50 броя.
Свързани компании:
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.


Дисципът на БФС обяви, че няма убедителни данни за расизъм на мача Черно море - Ботев
Варна предоставя спортната си база на клубове за 5 години
От понеделник две варненски линии минават на летни разписания
Хороскоп за 16 май 2026
Четвъртокласници-доброволци в "Детско полицейско управление" гостуваха на Районен съд-Варна
Печелившите и губещите от срещата на върха на Тръмп и Си Дзинпин в Пекин
Китайската икономика започва поредно тримесечие с дивергенция на растежа
MARA: Абонатите вече използват много повече токени от преди
MARA: Енергията е ключ към AI
Чистата енергия е „структурно защитена“ от шокове като тези в Ормузкия проток
Ето как новият модел на BYD върви на три колела
Музеен експонат отнесе глоба за превишена скорост
Цялата гама на MINI с 5 звезди от Euro NCAP
Провали ли се наистина електромобилът?
Zeekr стъпва на българския пазар с първи официален дилър
КЗП завежда колективен иск срещу електроснабдително дружество
Мирчев: Прокуратурата прекалява, нищо не налага задържането на доставчика
Мотористи протестират заради "Гражданска отговорност", блокираха бул. "Цар Освободител"