Общинското дружество "Трамкар" ще получи 1,2 млн. лв. от Специализирания общински приватизационен фонд за модернизацията на трамвайни мотриси на "Столичен електротранспорт", решиха общинските съветници от комисията по финанси и бюджет на Столичния общински съвет (СОС).
С парите ще бъдат модернизирани 9 или 10 мотриси от типа "Т6М - 700", обясни заместник-кметът по транспорта Велизар Стоилов, цитиран от БТА. "Столичен електротранспорт" има в електропарка си 53 мотриси от този тип.
Съветниците гласуваха и искане за становище за финансовото състояние на "Трамкар". Дружеството вече беше финансирано с половин милион лева преди Нова година за изплащане на заплатите на работниците, припомниха съветници. Освен това СОС гласува и искането на "Трамкар" за един милион лева овърдрафт от "Общинска банка" през февруари.
По последната информация от "Трамкар", представена пред комисията по транспортна инфраструктура на СОС, задълженията на дружеството към работници, доставчици и по неизпълнени договори към февруари са 3,5 млн лева.
Бившият изпълнителен директор на дружеството Христоско Вретенаров беше обвинен в длъжностно присвояване на 660 хил. лева.
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.


Моторист пострада в катастрофа на пътя Балчик - Оброчище
Валери Божинов се завръща в "Левски"
Значителни валежи във Варна и Добрич утре
Седмичен хороскоп 13 юли - 19 юли 2026
Гуцанов: БСП и партията на Радев трябва да застанат зад общ кандидат за президент
В ерата на AI дизайнери създават цели продукти без инженери и технически екип
Гафът на Тръмп с Иран показва, че стратегията може да победи огневата мощ
Китайският шок за Силициевата долина не се задава, той е вече тук
Technoprobe е поредният AI победител в Европа с ръст от 330% за година
Бърнам трябва да се еманципира от Стармър, ако иска да успее на Даунинг стрийт
Възкръсването на легендата: Тествахме новата Honda Prelude
Как Chrysler пропусна да се конкурира с Ferrari
Никога не сте виждали такъв Франкенщайн!
Как Льо Ман 2026 роди нова глобална марка
Българска група крадяла коли от Германия, като ги вземала под наем
Украинският премиер Юлия Свириденко подаде оставка
Медицински хеликоптер транспортира мъж с травма на главата от Смолян до "Пирогов"
Вълчев: Промените в образованието няма да станат преди 2028 г.
Катерина Евро разкри: Спукаха ми се пет прешлена, преживях тежка депресия
Защо Зеленски сменя правителството: ключовите моменти