Ломско пиво АД отчита 5,3% ръст на печалбата до 99 хил. лв. за първото тримесечие на 2008 г., спрямо 94 хил. лв. за съпоставимия период на 2007 г., показва отчетът на дружеството, публикуван чрез Бюлетин Investor.bg.
Коефициентът цена/печалба (P/E) се понижава леко от 13,1 до 13,04 в резултат на по-добрата печалба, показва профилът на дружеството в раздел Компании.
Продажбите на дружеството се увеличават с 29,7% до 1,13 млн. лв. за първото тримесечие на 2008 г. спрямо съпоставимия период на 2007 г.
С 82% до 518 хил. лв. се увеличават разходите за материали, а с 61% до 184 хил. лв. се увеличават разходите за външни услуги на годишна база.
За първите 3 месеца на 2008 г. месеца материалните запаси се увеличават с 437 хил. лв. до 4,74 млн. лв. Незавършеното производство се увеличава със 108 хил. лв. до 1,15 млн. лв., а материалите с 241 хил. лв. до 2,53 млн. лв.
От старта на търговията с акции на Ломско пиво на 19 юли 2007 г. до момента книжата на дружеството са загубили 14,86% от стойността си до 3,07 лв. средна цена за акция в петък. До момента днес няма сделки с акции на Ломско пиво.
Свързани компании:


Проф. Стоянович призова хората да спрат да оплюват Дара
„Възраждане” поиска оставката на Ивайло Мирчев като депутат
Варна е домакин на събитието „Professional Sandbox“ за млади хора и кариерно развитие
Петър Витанов сравнява България с 1990 г., международните данни я поставят в топ 2 в ЕС по растеж
Получен е сигнал за бомба на стадион "Васил Левски"
Рядък щам на ебола без одобрена ваксина отне десетки животи в Конго
Киър Стармър има един последен ход: страхът от това какво ще последва
Глобалният интерес към редки мравки засилва контрабандата от Кения
Компания за AI чипове набра $5,55 млрд. в най-голямото IPO за годината
Шефът на ЦРУ посещава Куба - нов знак за разочарованието на САЩ от преговорите
Mercedes отряза китайци и американци за бронираната S-Class
Hyundai прави EV по-евтини, без за променя батериите
Най-продаваната кола в историята празнува 60-годишен юбилей
Защо класическите Citroen-и нямат стандартен педал за спирачка
Ето я най-новата марка на BMW
МВР предупреди: Зачестяват случаите на телефонни измами
Студен въздух понижава температурите утре, на места ще вали
Ирак има ново правителство начело с бизнесмена Али аз Зайди
"Пирогов" обучава родители как се дава първа помощ на дете
За абитуриентските балове: Най-актуален е естественият грим