Оргахим АД отчете неконсолидирана загуба от 182 хил. лв. за първото тримесечие на 2008 г. спрямо 1,97 млн. лв. печалба за същия период на 2007 г., показва оповестният чрез БФБ-София отчет на дружеството.
В резултат от понижения финансов резултат коефициентът цена/печалба (P/E) се увеличава от 28,07 на 40,37, показва профилът на дружеството в раздел "Компании".
Оргахим отчита ръст на нетните продажби с 19,91% на годишна база до 25,6 млн. лв. за първото тримесечие на 2008 г. Делът на износа за първото тримресечие представлява 64% от общите продажби.
Разходите за дейността обаче се увеличават по-бързо, а именно с 22,03% до 25,9 млн. лв. за първото тримесечие на годината. Ръстът идва основно от увеличените разходи за материали с 3,7 млн. лв. до 18,75 млн. лв. за първото тримесечие на 2008 г., спрямо съпоставимия период на 2007 г.
С 1,8 млн. лв. до 21 млн. лв. се увеличават материалните запаси на Оргахим за периода януари-март 2008 г.
Нетният паричен поток от оперативна дейност е отрицателен в размер на 328 хил. лв. за първото тримесечие на 2008 г., спрямо 3,34 млн. лв. до 31 март 2007 г.
Управителният съвет смята, че от съществено значение за дружеството е решението на извънредното Общо събрание на акционерите от 07 февруари 2007г. за продължаване с още една година на срока на действие на рамковия договор между Оргахим АД и Поликолор АД за предоставяне на услуги и взаимна продажба на стоки от производствената листа на двете дружества. Удължаването на срока на договора ще позволи извършването на регулярни доставки между двете фирми без да се нарушава ритъма на производство и спазването на чл. 114, ал. 1 от ЗППЦК.
След публикуването на отчета цената на акциите на Оргахим се понижи до 328 лв. за акция, спрямо 382 лв. средна цена за акция вчера. За последните 12 месеца акциите на дружеството отчитат повишение от 68%.
Свързани компании:


По-малко катастрофи? Пътищата са добри само в 1/3 от общините
111 г. отбеляза румънка - най-възрастният човек на Балканите
Ормузкият проток разкрива бавната смърт на глобалните общи пространства
Сезонната депресия през лятото: Когато жегите влияят на психичното здраве
След проверка: Спагети в ресторант в Монте Карло излизат €18, в София – €25
Зеленски уволни шефа на армията Сирски след национални протести
Пол Грифитс: Летището в Дубай работи нормално
Airbus: ЕС има нужда от Великобритания и обратното
Airbus: Имаме проблеми със снабдяването навсякъде
Airbus: Целта остава 870 самолета за 2026г.
Новият Chevrolet на Шакил О'Нийл може да плава
Какво представлява системата ALA на Lamborghini
Защо спирачките на Nissan са в различни цветове
Продажбите на електромобили в Европа скочиха с 52% за година
Уникалната кола на Ник Мейсън се продава за 35 милиона долара
Локомотив Сф на Любослав Пенев взе точка на Ботев във Пловдив
След 6 дни протести: Зеленски уволни генерал Сирски
Последната антивоенна партия, оцеляла в Русия на Путин
Закуски под 150 калории, които засищат
Манчестър Сити пусна на търг предмети от офиса на Гуардиола