Кремиковци АД изплати заплатите на всички 8000 работници и служители в предприятието за месеците март и април, като в допълнение са преведени и всички дължими пари за социални придобивки за храна. Това съобщиха от мениджмънта на Кремиковци АД и уточниха, че общата сума от 11 млн. евро е осигурена след сключване на договор за заем между дружеството и Arcelor Mittal за 30 млн. евро с годишна лихва от 2%.
Благодарение на успешното финализиране на споразумението за заем мениджмънтът на Кремиковци АД ще обезпечи стабилната работа на комбината и ще реализира два проекта за реконструкции, съгласно изискванията за екологично съобразно производство, се казва в съобщение на компанията.
11 млн. евро са предназначени за гарантиране на доставки на ключови суровини като коксови въглища и др. С 8 млн. евро ще бъде финансирана реконструкцията на Конвектор 1 и Електропещ 3 в завода. Тя започва още утре и ще приключи до 60 дни и ще доведе до подобряване на екологичните стандарти на производство.
Междувременно комбинатът продължава да работи съгласно производствения план за изпълнение на договорите за доставка на готова продукция.
Свързани компании:


Виц на деня - 14 август
"Даровете" на войната: ВМС прибра от морето ракетен двигател и дронове (СНИМКИ)
Мачовете по ТВ днес (14 август)
Без ток във Варна на 14 август 2026
Времето във Варна на 14 август 2026
Бумът на европейските акции прикрива една по-мрачна истина
Унгария поставя под съмнение разширяването на АЕЦ след ниските нива на Дунав
За петролния пазар, Ормузкият проток не е затворен
Потайните чистки на Си родиха пазар на слухове кой е следващата жертва
САЩ ще представят план за "икономическа изолация" за Иран следващата седмица
BYD готви суперкола за рекорд на „Нюрбургринг“
Porsche се отказва от основния си електрически модел
Шофьори борят новите технологии с тиксо и стари автомобили
Mercedes-Maybach S680, направен за ЛеБрон Джеймс, се продава
Изпреварил времето си: Пророческото семейно комби на Ford
Иван Христанов се кандидатира за президент
Абсолютен рекорд: “Левски” ще продаде изцяло стадион “Васил Левски”
Латвия свали дрон, навлязъл във въздушното ѝ пространство