На проведеното на 10 юли ОСА на Оловно цинков комплекс АД-Кърджали е гласувано против приемане на решение за овластяване на Управителния съвет на дружеството да предприеме действия за обединяване на дейността на ОЦК с Горубсо-Мадан АД, съобщи дружеството за добив и преработка на олово и цинк чрез БФБ-София.
По предложение на Славея Стоянова – Изпълнителен директор на Оловно цинков комплекс, ОСА е гласувало за възлагане на УС да стартира процедура по провеждане на преговори и определяне на условията по сделка за покупка на акции от капитала на Горубсо Мадан АД, като преговорите ще стартират след приключване на процедурата по вливането на Горубсо РОФ АД в Горубсо Мадан АД. Конкретните условия по сделката ще бъдат представени на извънредно ОСА.
На събранието ръководството на ОЦК АД и на мажоритарния собственик Интертръст Холдинг БГ АД, в лицето на изпълнителните директори Славея Стоянова и Роберто Младенов, са опровергали публикации в пресата относно промяна в намеренията за модернизацията на Оловен завод по технологията “Аусмелт”. Плановете на дружеството не се променят, а обявената инвестиционна програма за модернизация на Цинков и Оловен завод се изпълнява. Осигурено е финансиране от швейцарски и български банки, и от Интертръст Холдинг БГ АД, уточняват още от ОЦК.
От началото на сесията днес акциите на ОЦК губят 2,52% от стойността си до ниво от 29 лв. за брой.
Свързани компании:


Ново европейско проучване: Българите са против приемането на Украйна в ЕС
До 2035 г. България ще увеличи разходите за отбрана на до 5% от БВП
"Коперник": Преживяхме вторият най-топъл май в историята
Как реагира светът на новината, че спираме да пращаме оръжия на Украйна
Фен събра бири от всички страни на Световното първенство и предизвика сензация
Пътуванията през 2026: Устойчив лукс на фона на растящи енергийни разходи
При стабилен пазар на труда Фед може да повиши лихвите до края на годината
AI, душа и чувства според Anthropic, част 2
Парижко мазе показва как ще изглежда бъдещето на войната с дронове
AI, душа и чувства според Anthropic, част 1
Omoda 7: Тествахме новия "суперхибрид" на китайците
Genesis вече тества конкурента на Ferrari и Lamborghini
Apple CarPlay получи дългоочаквана функция
Първото мексиканско EV събира шестима и струва 8600 долара
Ремарке с фойерверки избухна на магистрала
Писмата и шифрите на убиеца Зодиак зад една от най-мрачните американски мистерии
Защо все повече българи взимат шофьорски книжки в чужбина?
Пери Едуардс няма да ражда повече
Праисторическият човек е опитомил кучето преди 15 800 години