Индустриален холдинг България АД отчита 25% ръст на консолидираната печалба до 7,51 млн. лв. за първите шест месеца на 2008 г. спрямо 6,02 млн. лв. за съпоставимия период на 2007 г., показва отчетът на дружеството публикуван в Бюлетин Investor.bg.
Ръстът е отчетен въпреки спада с 20% на консолидираните продажби до 42,4 млн. лв. за първите шест месеца на 2008 г., спрямо съпоставимия период на 2007 г. Спадът в продажбата на продукция на годишна база е с 30% до 30,8 млн. лв.
В междинния доклад за дейността се казва, че дъщерното дружество Булярд Корабостроителна индустрия АД има подписани договори в щатски долари, както и задължения по договори за доставки в японски йени, поради което се вземат мерки за хеджиране на валутния риск.
Булярд Корабостроителна индустрия АД, Булярд АД и ЗММ България Холдинг са основните участия на холдинга.
Балансовата стойност на активите на ИХ България към 30 юни 2008 г. е 398 млн. лв. на консолидирана база. Собственият капитал на дружеството към същата дата е 196 млн. лв., а пазарната му капитализация е 269 млн. лв., като цената на акциите се е понижила с 28,15% за последните 12 месеца.
Свързани компании:


Виц на деня - 20 май
Ето къде няма да има ток днес във Варна
Във Варна е обявен жълт код за валежи
Как думата "бангаранга" навлезе в българския език
Делото „Мъск срещу Алтман“ доказа, че изкуственият интелект е в грешните ръце
ЕС завърши търговското споразумение със САЩ преди крайния срок на Тръмп
Тръмп заплаши Иран с "голям удар", ако няма сделка скоро
Доходността по 30-годишния дълг на САЩ стигна най-високото ниво от 2007 г. насам
Бланч: Проява на добра воля е, че Китай иска да сътрудничи
Бланч: Иран може да оцелее и само с 1 кораб седмично
Volvo приключи завинаги с производството на ДВГ
Xiaomi подобри впечатляващ рекорд на Audi
Скрита функция спасява от мухъл и бактерии в салона
Пикапът на Renault ще се казва Niagara
Рядък Ford Mustang се блъсна в стълб по време на търг
Рене Карабаш се размина с наградата "Букър"
"Арсенал" го дочака: стана шампион на Англия след 22 г.
DARA "уволни" шефа на телевизията в Молдова