Фериботната линия „Варна-Кавказ“ ще започне да работи не по-рано от март идната година, прогнозира председателят на групата за сътрудничество с България в Съвета на федерацията на Федералното събрание на Руската федерация Виктор Глухих, цитиран от БТА.
Глухих припомни, че е било предвиждано фериботната линия да започне работа още през тази година, но някои законодателни спънки и причини от друг характер не са позволили пускането й в експлоатация.
Дълбочината в пристанището „Кавказ“ не е голяма, старите фериботи не могат да влязат в порта, посочи Глухих. По думите му е необходимо и да се съгласуват някои въпроси, свързани със застраховането на товарите.
По линията „Варна-Кавказ“ няма да се транспортират само вагони, ще пътуват и туристи с автомобилите си, които предпочитат този по-пряк път, каза Виктор Глухих.
В края на август българското правителство утвърди подписаната на 18 януари спогодба с Русия за фериботна връзка между пристанищата Варна и Кавказ, с цел облекчаване на автомобилния трафик и пренасочване на товарите към по-евтин, по-екологичен, по-рентабилен и по-ефективен вид транспорт, какъвто е фериботният.


Американските самолети се връщат в България
Приключи финалния турнир по шахмат за VIII-X клас от Ученическите игри във Варна
Цветелин Чунчуков удължи контракта си със Спартак Варна
Директорът на "Евровизия": За нас е много вълнуващо, че конкурсът идва в страна, в която досега не е бил
Големите първични публични предлагания в САЩ ще подкрепят сделките в Европа
Гупта: Египет, Мозамбик, Руанда са най-силно изложени на войната в Иран
S&P Global Ratings очаква отваряне на Ормуз през второто полугодие
Ебола отново тревожи Африка: СЗО и ЕС на първа линия в борбата с вируса
Пътувате често? Ето как да намалите риска от кражба на лични данни
Ремарке с фойерверки избухна на магистрала
Произведено в ЕС ще важи за автомобили от Япония и Южна Корея
Джони Деп на 63 - любимите коли на холивудската звезда
Днешните SUV са по-големи от танкове от Втората световна война
BMW реши основен проблем при водородното iX5
Родилка почина в частна болница в Сливен, има ли лекарска грешка?
България може да изгуби Нургюл Салимова заради скандалите в шаха
Почина проф. Александър Янчулев, първият демократично избран кмет на София
Калин Врачански влиза в ролята на Яким в театралната версия на "Дами канят"
Заради ПВУ: Вадят "Мини Марица – изток" и "ТЕЦ Марица изток 2" от БЕХ