Седмичната борсова търговия приключи с негативни изменения за индексите, въпреки днешния позитивизъм. Като цяло за последните пет работни дни съотношението на понижаващите се към повишаващите се позиции бе приблизително 4 към 1. Средното изменение на 10-те най-ликвидни позиции бе отрицателно, в размер на 15,8%.
SOFIX отчете спад от 14,6% на седмична база, въпреки че днес нарасна с 4,83% и затвори на ниво от 334,46 пункта. BG40 днес се повиши с цели 8,5% до 100,34 пункта, но за петте дни изменението на широкия индекс бе отрицателно от 14,5 на сто. BGTR30 и BGREIT отстъпиха съответно с 11,5% и 11,6% спрямо нивата от миналия петък до 267,11 и 46,39 пункта.
Общият оборот с акции за седмицата бе в размер на над 110 млн. лв., от които близо 100 млн. бяха реализирани по позицията на Петрол АД. За периода 17-20 ноември бяха изтъргувани 10 205 779 акции, или 9,35% от капитала на дружеството, а днес бяха прехвърлени още 5 774 лота, като цената им се повиши с 8,7% до 10,50 лв. за брой. На седмична база дистрибуторът на горива повиши капитализацията си с 15 на сто.
Акциите на Монбат поевтиняха с 25,52% на седмична база и днес затвориха на ниво от 3,97 лв. Вчера от компанията обявиха, че Управителният съвет е приел решение за извършване на цялостна реорганизация на производствения процес и щатното разписание във всички дружества от икономическата група на компанията. Като част от реорганизацията се предвижда съкращение на щата на приблизително 120 работници и служители в рамките на цялата структура.
Най-ликвидната позиция за седмицата бе тази на Централна кооперативна банка с общо 1 122 сделки. За петте дни банката понижи капитализацията си с 21,5% до ниво от 0,84 лв., като днес по позицията бе отчетен ръст от 7,83 на сто. Книжата на Химимпорт паднаха с 15,77% за петте дни до 1,87 лв. за брой, въпреки днешното повишение от 6,97%.
Значителен спад от 21,66% за седмицата бе отчетен и по позицията на Индустриален холдинг България. Все пак днес акциите на холдинга добавиха 13,41% към стойността си.
Топ 10 на позициите по ликвидност за седмицата:
| Дружество | Брой сделки | Изменение в цената (седмично) |
| Централна кооперативна банка | 1122 | -21.50% |
| Зърнени Храни България | 760 | -14.29% |
| Химимпорт | 689 | -15.77% |
| Първа Инвестиционна Банка | 565 | -18.01% |
| Монбат | 516 | -25.52% |
| Холдинг Пътища | 497 | -16.72% |
| Еврохолд България | 318 | -13.79% |
| Доверие Обединен Холдинг | 281 | -5.63% |
| Софарма | 259 | -4.76% |
| Индустриален Холдинг България | 245 | -21.66% |


Директорът на "Евровизия": За нас е много вълнуващо, че конкурсът идва в страна, в която досега не е бил
Даниел Митов: Асен Василев произведе поредната лъжа
Апелативният съд във Варна потвърди 17-годишна присъда за жестоко убийство
Собствениците на имоти в „Баба Алино“ - с петиция за спиране на събарянето на незаконните сгради
"Възраждане" за уволнението на Коев: Именно от негово интервю разбрахме за "тайния" град
Пътувате често? Ето как да намалите риска от кражба на лични данни
До 2030 г. AI и центровете за данни може да консумират ток колкото цяла Япония
Българската военна индустрия процъфтява, но влиянието ѝ в Украйна отслабва
KPMG очаква Ормуз да отвори до края на юни
KPMG очаква Фед да повиши лихвите 2 пъти до края на годината
Произведено в ЕС ще важи за автомобили от Япония и Южна Корея
Джони Деп на 63 - любимите коли на холивудската звезда
Днешните SUV са по-големи от танкове от Втората световна война
BMW реши основен проблем при водородното iX5
Брутален Mercedes-Benz SL Brabus 7.3S V12 си търси нов собственик
Лятно обновяване на двора – комфорт, свежест и функционалност от HomeMax
Тръмп заплаши Иран: Достатъчно се бавихте, сега ще си платите
Нетаняху ще се кандидатира за нов мандат на изборите в Израел
Украйна: България не ни е давала безплатно оръжия, купуваме си ги
Трус от 5,7 е регистриран на 33 км от бреговете на Приморски край в Русия