Заради липсата на природен газ „Винпром-Русе“ и други фирми са пуснали в платен отпуск около 90 на сто от работниците, съобщиха от фирмите.
Във „Винпром-Русе“ целият производствен процес е свързан с употребата на пара, но собствената парова централа на предприятието ползва единствено газ. Съоръжението за алтернативно гориво е унищожено преди повече от десет години, са уточнили от компанията, цитирани от БТА.
В Русе пустеят заводски цехове. Проблеми има в производството на ТЕЦ-Запад-Русе, фирмите „Топ Мен“, „Дунарит“, „Хлебна мая“, „Труд“ и други.
Голяма е вероятността от следващата седмица хлябът на русенци да поскъпне поради преминаване на производството му с нафта, твърдят от общинския хлебозавод.


Олег Невзоров се прибрал в България преди седмица, днес се срещна със собствениците във Forest club
Кикбокс сензацията Жулиен Риков е устремен към нова победа на SENSHI 32
РИОСВ-Варна не откри замърсяване след сигнали за петно във Варненския залив
Лоши новини за Германия: Шлотербек приключи с Мондиала
Иван Иванов отпадна още в първия кръг на квалификациите при дебютното си участие при мъжете на турнира по тенис „Уимбълдън"
Георги Дучев: Слуховете за кризата в летния туризъм са силно преувеличени
Връщането на Великобритания в ЕС би било безсмислено
Д. Иванов: Нужна е по-висока ефективност на разходите, а не вдигане на данъците
Новините в развитие
Новите Maserati GranTurismo, GranCabrio и Grecale
Новата стратегия на Porsche: По-малко продажби, повече печалби
Дилъри връщат пари, ако пробегът на електромобил е по-малък от обявения
Ferrari Enzo стана най-скъпата кола, продадена в интернет
Безпилотният Xiaomi YU7 GT се оказа по-бърз от Mercedes-Benz G55 AMG с шофьор
Renault промени из основи Megane
Спря водата в два района на Халкидики заради кражба на кабели
В Русия се подиграха на Стармър, предложиха му да коси трева
Go Guide кани на "Exotic Soirée" под открито небе
В съзнание е австриецът, който пострада във Велики Преслав