Все още има надежда да сключим договори за преработка на кокс в комбината „Кремиковци“. Ако тази възможност се изчерпи, тогава няма да има смисъл да подаваме повече газ към комбината. Това коментира днес пред журналисти министърът на икономиката и енергетиката Петър Димитров, който се срещна с министърът по въпросите на външната търговия и митниците на Турция Кюршад Тюзмен.
Когато има резултат от преговорите за "Кремиковци", ще ви информирам, каза Димитров, цитиран от БТА.
Той съобщи още, че турската компания "Джейлан" е завършила преговорите за продажба на дела си в проекта "Горна Арда" и ще изтегли иска си от Арбитражния съд в Париж. Българското правителство от своя страна ще декларира подкрепата си за подновяването на проекта. Очаква се до 15 май това да бъде направено, посочи Димитров.
Финансовото структуриране на АЕЦ Белене най-вероятно няма да е готово скоро и при всички случаи ще завърши при следващото правителство, каза също Димитров. Той напомни, че партньор на България по проекта е RWE, а БНП Париба е консултант и заедно с тях се създават финансови схеми и решения. България ще вземе отношение единствено дали да се ангажира с държавни гаранции или не, отбеляза Димитров. След подписването на окончателния договор за изграждането на АЕЦ Белене ще стане ясна индексацията на проекта, каза още Димитров.
Свързани компании:


Единственият арестуван по аферата „Баба Алино“ излезе от ареста срещу "подписка"
37 пияни или дрогирани водачи спипа КАТ за ден
Излетя и последният US самолет от Летище София
Варна подобри 72-годишен температурен рекорд днес
Стрелба в Германия: Петима са убити (ВИДЕО)
След рекордите в Германия екстремните жеги достигат Източна Европа
Седмица с висок залог за Върховния съд на САЩ, част 1
Седмица с висок залог за Върховния съд на САЩ, част 2
Ръководители на Lundin Oil обвинени в насърчаване на насилие, част 1
Ръководители на Lundin Oil обвинени в насърчаване на насилие, част 2
Най-странният автомобилен клаксон е измислен от филмово студио
Новото Audi Q7 дебютира в България
12-годишно момиче спря аварийно кола и спаси майка си на магистрала "Струма"
Пет легенди, които промениха автомобилния спорт
Lada 2105 на 45 години се продава за 63 000 евро
Най-много сме пътували към Турция и Гърция през май
Издирват “Батман от Мексико”, лепял с тиксо крадци на уличните лапми
7 мита за бременността след 35
Времето утре: Слънчево, горещо, с температури до 39°