Книжата на Стара планина холд АД бяха избрани от екипа на Investor.bg за победител в поредното издание на традиционната рубрика «Акция на седмицата».
През седмицата стана ясно, че холдинговата компания вбъдеще ще публикува всеки месец текущите си консолидирани финансови резултати, което превръща компанията в първата на БФБ, която обявява месечни данни за консолидирана база.
Сред основните дружества, които участват в консолидирания финансов отчет на Стара планина холд са Хидравлнични елементи и системи АД, М+С Хидравлик АД и Елхим Искра АД, като отделно и за тях ще бъдат обявявани финансовите резултати всеки месец.
Също тази седмица стана ясно че посочените дружества, заедно със Стара планина холд, ще разпределят дивиденти от печалбите за миналата година.
Акционерите на Стара планина холд ще бъдат възнаградени с нетен дивидент от 0,00833 лева на акция, тези на М+С Хидравлик ще получат 0,06 лева на акция нето, тези на Хидравлични елементи и системи – 0,08 лева на акция нето, а притежателите на дялове в Елхим Искра АД ще бъдат възнаградени с нетен дивидент на акция от 0,0228 лева.
Същите дружества спечелиха през май близо 5 млн. лв. финансиране по програма „Технологична модернизация в големи предприятия“ към Изпълнителна агенция за насърчаване на малките и средни предприятия. Спечелените средства представляват 50% от парите по защитени от компаниите проекти.
Финансово-икономическата криза засегна бизнеса на дружествата от структурата на Стара планина холд АД, в резултат на което консолидираните приходи на компанията паднаха с 63% през първото тримесечие на годишна база до 10,85 млн. лв.
Нетната печалба спадна до 5 хил. лв. от 2 млн. лв. година по-рано.
За полугодието Стара планина Холд очаква спад на консолидираните продажби от 60 на сто.
През седмицата търговията с книжата на Стара планина холд беше слаба като в петък те затвориха при ниво 1,45 лева, което е понижение от 3,2% спрямо миналия петък.
Свързани компании:


Днес са Богородичните заговезни
37 души пострадаха във "войната" по пътищата у нас за денонощие
Виц на деня - 31 юли
143 пожара са потушени в страната за денонощие
Мачовете по ТВ днес (31 юли)
Златната среда на инфлацията и разходите в САЩ е мираж
Amazon обяви пето поредно тримесечие на растеж на продажбите в облака
Петролът се насочва към 20% месечен ръст след ескалацията с Иран
JCDecaux: Много добро първо полугодие въпреки кризата в Близкия изток, част 2
JCDecaux: Много добро първо полугодие въпреки кризата в Близкия изток, част 1
Асистент срещу заспиване или защо Ford накара колана да вибрира
BMW чества 50 години изкуство на четири колела
Ново проучване показва кои са най-опасните коли на пътя
Toyota си остава най-големият производител в света
Шведският гений: Как Saab и Volvo правят полетите по-безопасни
Сеута в тревога: Хиляди мигранти преминаха от Мароко, има най-малко 18 загинали (ВИДЕО)
Стотици огнеборци гасят горските пожари в Турция
Николай Младенов: След изключително трудни преговори има споразумение за Газа
Първи две номинации за новия Висш съдебен съвет