За полугодието Билборд АД отчита нетна консолидирана печалба в размер на 343 хил. лв. или със 74 на сто по-малко в сравнение с година по-рано, показа отчетът на компанията, публикуван в Бюлетин Investor.bg.
Спадът на печалбата става реалност, въпреки че нетните приходи от продажби се увеличават с близо 2% до 13,6 млн. лв.
"Основни фактори за регистрираното понижение в стойността на печалбата на групата на Билборд АД за второто тримесечие на 2009 г. на консолидирана база спрямо същия период на 2008 г. продължават да бъдат отчетените загуби на две от дъщерните дружества - Дигитал Принт ЕООД и Mega Print DOO, както и намалелите плащания от контрагенти при едновременно увеличение в стойността на плащанията от страна на дружеството по получени заеми и депозити", коментират от компанията.
Оперативната консолидирана печалба намалява до 3,8 млн. лв. спрямо 4,5 млн. лв. за първото шестмесечие на миналата година. Маржът на EBITDA се понижава до 28% от 34% година по-рано.
Само през второто тримесечие са реализирани нетни приходи от продажби на стойност 7,9 млн. лв. и нетна печалба от 304 хил. лв. Същите показатели за второто тримесечие на 2008 година бяха съответно продажби – 7,7 млн. лв. и печалба – 931 хил. лв. За първото тримесечие печалбата на Билборд на консолидирана база възлезе на 39 хил. лв., а продажбите – 5,6 млн. лв.
Актуалните консолидирани ценови съотношения след публикуването на отчета са както следва: цена/печалба – 19, цена/счетоводна стойност – 0,6, цена/продажби – 0,72.
Днес акциите на Билборд изгубиха 5,3% до 1,37 лева.
Свързани компании:


Двама нови депутати се заклеха в Народното събрание
Община Варна обсъди разширяването на сътрудничеството с Виетнам
Слънчево време над по-голямата част от страната днес
Днес има ден на отворените врати за спортната колекция в Юнашкия салон във Варна
Без ток във Варна на 15 май 2026
Британската икономика започна 2026 г. силно, но се задават рискове
Докога САЩ могат да спасяват положението с петролните доставки?
САЩ са уведомили съюзниците за евентуално спиране на ротацията на войски в Европа
Тръмп искал да прибере иранския уран предимно за PR цели
Петролът се насочва към седмичен ръст, няма изгледи за край на войната с Иран
Какви слабости крие Toyota RAV4 (XA40)
Euro NCAP алармира за опасен дефект в популярен китайски модел
Таен код в Dacia спасява човешки животи
Mercedes вкарва над 144 000 автомобила в сервизите заради гаснещи табла
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
DARA ще пее под №12 на финала на "Евровизия" утре
Летището в Хелзинки спря работа за три часа поради заплаха от дронове
Двама нови депутати от "Прогресивна България" положиха клетва
Руското МВнР: Западът използва балтийските страни като плацдарм за тренировки по възпиране на Москва
Тимчо Муцунски се присети, че трябват и реформи по пътя за ЕС