Доверие обединен холдинг отчита 75% спад на консолидираната печалба на годишна база до 601 хил. лв. за шестте месеца на 2009 г., показва отчетът на дружеството, публикуван чрез БФБ-София.
Консолидираните нетни продажби на холдинга намаляват с 3,67% до 92,4 млн. лв. за първото полугодие на 2009 г. Разходите за възнаграждения се увеличават с 14,3% до 13,7 млн. лв.
Положителните разлики от операции с финансови активи и инструменти намаляват с 482 хил. лв. до 256 хил. лв. за първото полугодие на 2009 г.
Нетните разлики от промяна на валутните курсове намаляват със 728 хил. лв. до 145 хил. лв. за полугодието.
Основното дялови участие на Доверие обединен холдинг е в дъщерния подхолдинг Индустриален холдинг Доверие АД, като инвестицията е оценена на 6,3 млн. лв. и е за 82% от капитала, както и в дъщерния подхлдинг Доверие капитал АД, където инвестицията е оценена на 10,2 млн. лв. за 54% дял.
Холдингът притежава и Болница Доверие в София (дял от 63,75%), здравноосигурителен фонд Медико 21 АД (90%) и други.
За последните 3 месеца акциите на дружеството поевтиняват с 0,26% до 3,9 лв. за брой и 54,6 млн. лв. пазарна капитализация. На БФБ-София се търгуват и облигации, издадени от холдинга.
Свързани компании:


Хванаха за ден 45 шофьори с алкохол или наркотици
Частични кметски избори се провеждат в 13 населени места
Никола Цолов оглави генералното класиране във Формула 2
Какво ще бъде времето в понеделник?
Засилено наблюдение на местата, където се провеждат гонки
Изкуственият интелект ще отнеме работата ни, само ако му позволим
Макар и бавно, Европа най-накрая се събужда
SpaceX-Anthropic-OpenAI е коктейл с махмурлук
Основната научна цел на Белия дом е невежеството
Ако капитализмът не намали неравенството, обществата ще му го наложат агресивно
Безпилотно такси помогна на крадец да избяга
Финландската твърдотелна батерия се оказа измама
„Европейската кола“ предизвика спорове още преди появата си
10 неща за BMW M3 E46, които дори заклетите фенове не знаят
Вижте как са се правили автомобилите преди век
Българите държат парите си основно в банки
Тийнейджърите са основната мишена на онлайн дилърите
Корупцията вече не е само "плик с пари към държавен служител"
Каримански: Не инвестираме достатъчно в бъдещето
Курортите чакат туристи, но туристи... няма