Агенцията за приватизация (АП) ще предложи акции от 62 дружества за продажба на 22-ия централизиран публичен търг (ЦПТ), който ще се проведе на Българска фондова борса-София АД, съобщиха от приватизиращия орган.
В рамките на търга Агенция за приватизация ще предложи за продажба пакети от дружества като: Свободна безмитна зона - Бургас АД; Свободна безмитна зона - Пловдив АД; Балканкар-Руен АД; Калиакра Хотелс АД и др.
57 от дружествата ще се предлагат срещу непарични платежни средства (компенсаторни инструменти), а 4 – срещу парични платежни средства.
За едно дружество се предвижда комбинирано плащане (срещу пари и непарични платежни средства). По-късно ще бъде уточнено кои пакети с какво ще се плащат.
Предлагат се акции от четири публични дружества, като най-големият пакет е от Химко АД.
Началната дата на предлагането на пакетите от акции на централизирания публичен търг е шестият работен ден от датата на обнародване на тръжното обявление в Държавен вестник, а крайната – 14 работни дни от обнародването.
Дружествата ще се продават на сегмент Централизиран публичен търг на Приватизационен пазар на Българска фондова борса София АД.
Пълен списък на предлаганите пакети.
Свързани компании:


Проф. Кантарджиев: Грипът вече се разпространява епидемично в страната
Откриват ски сезона в Банско
19% от българите са енергийно бедни - не могат да отопляват домовете си
И Румъния протестира - вдигна се заради корумпираната съдебна система
Община Варна отпуска над 236 500 лв. за да покрие задълженията на Белодробната болница
Как масовите антикорупционни протести тласнаха България към нови избори
Тръмп презира Европа. Не можем повече да игнорираме това
Алогичните мита, част 4
Алогичните мита, част 3
Алогичните мита, част 2
10 много яки функции на новия Mercedes GLB
Най-икономичните коли на старо
Genesis показа уникално комби
Haval H9 вече изминава 1400 км без зареждане
Пет комбита с 4х4, с които трябва да се внимава
Божанков, ПП-ДБ: Висшата и нечовешка арогантност събори правителството
Росен Плевнелиев: Пътят пред Румен Радев е категорично разчистен
Пускат за движение нов 3-километров участък от АМ „Хемус“
Гасиев след нокаута срещу Пулев: Този удар беше старателно планиран
В Гърция семейство с 3 деца от един и същ датски донор е загубило едно дете от рак