Търговото предложение за акции на Девин АД е одоборено от акционери, притежаващи 7,8% от капитала на дружеството, съобщи търговият предложител Адвент Интернешънъл чрез БФБ-София.
В резултат, Адвент Интернешънъл вече контролира 97,9%, с което е преминал границата от 95% и ще последва отписване на дружеството.
Според член 157а от Закона за публично предлагане на ценни книжа (ЗППЦК) останалите акционери на Девин АД ще получат предложение за срок от 1 месец да продадат акциите си на Адвент Интернешънъл, в противен случай те стават собственост Адвент, но отново срещу заплащане, като парите на неявилите се акционери се блокират в определена сметка и ще ги чакат.
Адвент Интернешънъл и директорите на Девин, притежаващи заедно 90,1%, подадоха съвместно търговото предложение.
Срокът на предложението изтече на 8 февруари 2010 г., като регистрационната сделка ще бъде сключена до 15 февруари с вальор до 17 февруари 2010 г. Съгласно разпоредбите на Закона за публичното предлагане на ценни книжа, акционерите, които до момента не са приели търговотo предложение, ще могат да отправят допълнително искане за изкупуване на акциите им при цена от 3,50 лв. за акция до 8 май 2010 г.
Акционерите, които не са продали акциите си, ще могат също така да ги прехвърлят на Адвент при цена от 3,50 лв. за акция по време на процедурата по изкупуване на останалите акции и заличаване на дружеството от регистъра на публичните дружества на Комисията за финансов надзор, което ще се извърши след одобрение от Комисията за финансов надзор.
Акциите, които не са продадени, ще се смятат за собственост на Адвент интернешънъл към момента на изтичането на едномесечния срок на предложението по чл. 157а от ЗППЦК.
От продажбата на 9,9% от капитала на Девин АД, миноритарните акционери ще получат 6,2 млн. лв.
Девин АД се появи на БФБ-София в резултат от IPO при цена от 6,1 лв. на акция. Сега по-малко от три години по-късно, акционерите в дружеството са принудени да продадат при цена от 3,5 лв. за акция или с 43% загуба.
На 19 ноември 2009 г. мажоритарния собственик в Девин АД се смени, след като австрийската Соравия груп продаде акциите си на Адвент Интернешънъл.
За последните 12 месеца акциите на Девин АД поскъпват с 129,49% до 3,3 лв. за акция и 59 млн. лв. пазарна капитализация.
Свързани компании:


Ограничават движението на няколко места във Варна в днешния следобед
Пеканов: Успяхме да спасим още 128 млн. евро по ПВУ
Хванаха за ден 35-има шофьори с алкохол или наркотици
Какво ще бъде времето в понеделник?
Андрей Гюров: Демократичната общност ще има свой кандидат за президент
Китай вероятно ще пренебрегне новите мита на Тръмп преди визитата на Си
Испания започва да дразни останалата част от Европа
SpaceX се срина до ниво, което не предполага стойност за AI бизнеса
Огромните запаси на саудитски петрол все повече зависят от един-единствен изход
"Търговията на Тръмп" се превръща в губеща стратегия на фондовия пазар
Яхтата на Зукърбърг шокира със сметка за бензин и с вредни емисии
100 000 собственици избраха 10-те най-надеждни коли на пазара
Разработка на Toyota премахва един от проблемите на хибрида
Новият Mercedes AMG GT изгоря по време на тестове
Любимите коли на Ърнест Хемингуей
Кънев за кандидатурата на Йотова: Радев няма да има коректив
Кои са нещата, които трябва да разчистите от антрето си?
Зеленчукопроизводители блокираха “Маказа” заради евтин внос
21-годишен с крадена кола и без книжка катастрофира