Общият индекс на производството в областта на бизнес услугите в България през април намалява с 0,2% спрямо март, става ясно от предварителни и сезонно изгладени данни на Националния статистически институт (НСИ).
Спрямо година по-рано се отчита намаление с 0,9% на календарно изгладения индекс на производството в областта на бизнес услугите.
Източник: НСИ
През април намаление на месечна база НСИ регистрира в следните сектори: „Административни и спомагателни дейности“ - с 8,2%, „Операции с недвижими имоти“ - с 3,7%, и „Хотелиерство и ресторантьорство“ - с 0,5%. Увеличение се наблюдава в секторите: „Създаване и разпространение на информация и творчески продукти; далекосъобщения“ - с 2,5%, „Транспорт, складиране и пощи“ - с 0,8%, и „Професионални дейности и научни изследвания“ - с 0,7%.
Източник: НСИ
На годишна база намаление на производството НСИ отчита в секторите: „Транспорт, складиране и пощи“ - с 5,4%, и „Хотелиерство и ресторантьорство“ - с 5,1%.
Повишение се наблюдава в секторите: „Създаване и разпространение на информация и творчески продукти; далекосъобщения“ - с 3,5%, „Операции с недвижими имоти“ - с 1,6%, „Професионални дейности и научни изследвания“ - с 1%, и „Административни и спомагателни дейности“ - с 0,8%.
Източник: НСИ


Българската икономика запазва растежа си, но бюджетът и инфлацията остават основни рискове
Детската смъртност в България спада, но остава над средното за ЕС
Какво ще е времето утре?
Авария оставя без вода един район във Варна
Никола Цолов с нова фантастична победа след изпреварване в последната обиколка
Жадната за енергия Азия вече извлича поуки от кризата в Иран
Lindt се насочва към най-слабото си тримесечие от 17 години
Напрежението в Ормуз пренасочва вниманието към пролива Малака
Спадът на инфлацията раздели ЕЦБ за следващото решение по лихвите
AI фабриките създават нови печеливши и губещи в енергийното оборудване
Toyota и Kawasaki форсират развитието на водородни системи
От първоаприлска шега до реалност - BMW M2 Dakar от Дубай
Електрическите коли в ЕС могат да заменят 190 млн барела петрол годишно
Chery заменя целия автомобил, ако батерията се запали
11 коли с най-голям потенциал да се превърнат в класики
Скандалът "Пеевски–Атанасова": Кой има правото на достъп до данни за пътниците в PNR системата
Финансист за "Бюджет 2026": Приемането му в момента е безсмислено
"Алтернатива за Германия" преизбра председателите си Алис Вайдел и Тино Крупала
Илия Лазаров: Твърденията за Пеевски и Атанасова са активно мероприятие
Дерматолог: Слънчевото изгаряне предизвиква един от най-коварните видове рак