Шведската компания Frontline, оперираща с петролни танкери, съобщи, че се отказва от обединението с един от конкурентите си - белгийската Euronav.
Сделката се оценяваше на 4,2 млрд. долара и трябваше да създаде най-голямата публична танкерна компания, оперираща със 146 петролни танкера. Плановете бяха обединената компания да продължи да работи по дестинации в Европа и Азия, включително Норвегия, Белгия, Великобритания, Сингапур и Гърция.
Двете компании анонсираха сделката през лятото на 2022 година и се опитаха да я финализират още в началото на юли, но тогава преговорите се провалиха, припомня Ройтерс. Повечето акционери в Euronav подкрепиха обединението, но съпротивата на най-големия от тях - Compagnie Maritime Belge, блокира споразумението.
През ноември Euronav съобщи за първа тримесечна печалба от 2020 година насам след увеличеното търсене на големи танкери. Сега компанията не коментира анонса на Frontline за край на опитите за обединение, допълва още Ройтерс.


Обявиха конкурс за директор на общинското предприятие ТАСРУД във Варна
Спецов: Няма риск от недостиг на нефт за България“
Без синя зона на 17 май заради Маратон-Варна
Заради авария кв. "Левски" във Варна е без вода от сутринта
Българската икономика е отличник сред страните от ЕС
Китайците посрещнаха Тръмп с AI колажи и надежда за сътрудничество
Кризата в Ормузкия проток може да върне китайския внос на американски LNG
Петролът стабилен при срещата между Тръмп и Си и напрежението с Иран
София става столица на науките за дълголетие през октомври
Си Дзинпин изтъкна Тайван като основен въпрос на срещата с Тръмп
Вижте кой ще внася автомобилите на Ebro в България
Китайци искат да правят електромобили с Maserati
Трик с пластилин почиства боята перфектно
Volkswagen отново отложи електрическия Golf
Новият коз на Mazda: Самозареждащи се хибриди
Слави Трифонов окончателно загуби делото срещу Кирил Петков за 50 000 лв.
Прекратиха пълномощията на трима депутати от "Прогресивна България"
Добри са условията за туризъм в планините
Богомил Николов: Пазарът се нуждае от това да има честна търговия
Красен Станчев: Пътят, по който са тръгнали от ПБ, не води до добро