Свидетели сме на едни от най-оспорваните президентски избори в САЩ. До последния момент всичко е в рамките на статистическата грешка – особено в колебаещите се щати. Битката ще е до последната бюлетина. Това каза Христо Господинов, преподавател по политически науки, в предаването „Бизнес старт“ на Bloomberg TV Bulgaria.
Гостът коментира, че ходът на демократите е бил неизбежен, защото Джо Байдън със сигурност щеше да изгуби срещу Тръмп. "Камала Харис успя да събере и мобилизира достатъчно енергия около себе си. Тя има възможност да стане първата жена президент, както и първата жена президент от смесен произход", посочи той.
"В реториката на Доналд Тръмп не виждаме изненади. Може би е с една идея по-обран, въпреки че и в тази кампания отново има емоционални и абсолютно непремислени изказвания. Тръмп е много по-обигран като бивш президент и успява с обикновени думи да каже на американците неща, които те искат да чуят. Емигрантската вълна отново е една от ключовите теми, които Тръмп дискутира...От друга страна, Камала Харис се опитва да привлече младите, които тепърва ще гласуват. Прави сериозни опити да достигне и до жените, за които репродуктивната независимост е много важна“, коментира гостът.
Той уточни, че точно тези акценти позволяват на Харис да достигне до едни по-различни групи от обществото.
"В американската политическа система е много важно към кого адресираш посланията си. Например, в южните щатите хората са много по-консервативни и тяхната религиозна принадлежност формира мнението им за абортите. Стратегията на републиканците е да задържи това твърдо ядро", отбеляза Господинов.
Според него разделението в американското общество никога не е било толкова сериозно, колкото е сега.
Вижте целия коментар във видеото на Bloomberg TV Bulgaria.


Русия сваля стандарта на горивото в кризата
Закопчаха петима мъже с дрога във Варна
РЗИ : Възрастните, децата и хронично болните са най-застрашени в жегата
Йотова стана "Доктор хонорис кауза" на церемония в БАН
Радост за пенсионерите: НОИ изплаща актуализираните пенсии на 7 юли
България е плаха пред европейските институции, бизнесът не знае как работят
Руиз-Хернандес: Панамският канал е успешен бизнес модел, част 2
Руиз-Хернандес: Панамският канал е успешен бизнес модел, част 1
Китайски Jeep за Европа: Новият залог на Stellantis до 2030 г.
САЩ имат и правилни ходове, например в Ливан
21 ключови факта за новото BMW X5
Швед направи 16-цилиндров двигател от четири мотора Volvo
Как се раждат безшумните гуми
Защо изчезнаха красивите емблеми от предния капак
Новият робот на BMW се оказа стряскащо хуманоиден
Защо танците са полезни за здравето на мозъка?
Руснаците продължават да се бият за гориво ВИДЕО
Обраха къщата на социолога Кънчо Стойчев
21-годишен мъж е арестуван за побой над майка си