Компанията за товарни дронове „Дронамикс“ е получила 2,5 млн. евро по линия на програмата EIC Accelerator на Европейския съвет на иновациите (ЕСИ).
Асоциацията също така е заявила намерението си да подкрепи предстоящия кръг от финансиране серия А на „Дронамикс“, който се очаква да отключи следващата фаза на развитие на компанията, съобщават от дружеството.
Полученото финансиране ще бъде използвано за изграждането на първите дрон-портове в Европа, допълва се в съобщението.
„Дронамикс“ е първата в Европа лицензирана карго дрон-авиокомпания и първият стратегически партньор на IATA за дронове в световен мащаб.
„Дронамикс“ получи разрешение за карго полети в Европейския съюз през май т.г. Очакванията на компанията са да започне да осъществява търговски полети догодина.
Акциите на „Дронамикс Кепитъл“ - дружеството, което дава на инвеститорите достъп до регистрираната във Великобритания Dronamics Global, поскъпват три пъти спрямо нивата от първичното публично предлагане. Последните сделки са на нива от и малко над 3 лева на акция.
Свързани компании:


Внимание! Нова измама на пътя в Европа
Шофьори продължават да отказват тестовете за дрога
Българите остават най-нископлатените в Европейския съюз
Събират средства за реставрация на исторически роял
Дневните светлини стават задължителни и за задните фарове
Съюзници на Стармър го пазят от предполагаем заговор за поста
Бумът на центровете за данни тръгна към задния двор на Силициевата долина, част 2
Бумът на центровете за данни тръгна към задния двор на Силициевата долина, част 1
България е сред новаторите в ЕС при системите за съхранение на енергия
Китай и Бразилия искат да бъдат лидери в борбата за климата, но и да замърсяват
Кои са най-продаваните премиум автомобили в България?
Комбито Audi RS6 стана по-мощно от Bugatti Veyron
BMW над съд заради съмнения за фалшифицирани азотни емисии
Китайци пускат първия сериен модел с електромотори в колелата
Нов рекорд - кандидат за шофьор бе скъсан 128-и път
Липсата на уран от Иран буди безпокойство у ядрения надзорен орган на ООН
Прическите, които завладяха есента
След провала на "Мегаполис": Копола продава частния си остров
Орландо Блум се подигра с Кейти Пери?