Варненското „Кораборемонтен завод Одесос“ АД отчита малко над 11% ръст на нетната печалба до 19,4 млн. лв. за 2023 г., показва неодитираният отчет на дружеството, публикуван чрез „Българска фондова борса“ АД.
Приходите от продажби се увеличават с 26% на годишна база до 96,7 млн. лв., а тези за възнаграждения - с 22% до 24 млн. лв.
Основното разходно перо са външните услуги с ръст от 36% на годишна база до 26 млн. лв. за 2023 г.
За 2022 г. дружеството получи 2,2 млн. лв. субсидии от държавата, докато за 2023 г. те са само 183 хил. лв., или с 2 млн. лв. по-малко, и въпреки това се отчита повишение на печалбата с 2 млн. лв.
През 2023 г. дружеството е получило компенсации по одобрена от кабинета „Програма за компенсиране на разходите на небитови крайни клиенти за електрическа енергия“ в размер на 183 хил. лв.
Общият размер на приходите за четвъртото тримесечие на 2023 г. е 97,269 млн. лв., при отчетени за 2022 г. приходи в размер на 79,26 млн. лв.
От началото на годината до края на 2023 г. в КРЗ „Одесос” АД са ремонтирани 73 кораба.
Средносписъчният състав на персонала за четвъртото тримесечие на миналата година е 724 души – при 735 души за 2022 г.
Средната работна заплата на едно лице за периода е 2511 лв., при 2027 лева за същия период на 2022 г.
Акциите на „КРЗ Одесос“ АД поскъпват с 66,5% в последните 12 месеца до 308 лв. за брой и 181 млн. лв. пазарна капитализация. Разпределен е и брутен дивидент от 12,8 лв. на акция, с който поскъпването става по-голямо.
Материалът е с информационен характер и не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа.
Свързани компании:


Слънчево време над по-голямата част от страната днес
Днес има ден на отворените врати за спортната колекция в Юнашкия салон във Варна
Без ток във Варна на 15 май 2026
Мачовете и спортът по ТВ днес (15 май)
Виц на деня - 15 май
Британската икономика започна 2026 г. силно, но се задават рискове
Докога САЩ могат да спасяват положението с петролните доставки?
САЩ са уведомили съюзниците за евентуално спиране на ротацията на войски в Европа
Тръмп искал да прибере иранския уран предимно за PR цели
Петролът се насочва към седмичен ръст, няма изгледи за край на войната с Иран
Euro NCAP алармира за опасен дефект при популярен китайски модел
Таен код в Dacia спасява човешки животи
Mercedes вкарва над 144 000 автомобила в сервизите заради гаснещи табла
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Двама нови депутати от "Прогресивна България" положиха клетва
Руското МВнР: Западът използва балтийските страни като плацдарм за тренировки по възпиране на Москва
Тимчо Муцунски се присети, че трябват и реформи по пътя за ЕС
Бомбата под колата в Говедарци е сложена часове преди дело между мишената и подсъдим
Бизнес Форум 2026: Печелившата устойчивост