Основните щатски борсови индекси започват сесията с понижения, като технологичните компании оглавяват спадовете в рамките на S&P 500, съобщава CNBC.
Бенчмаркът на сините чипове Dow Jones Industrial Average записва понижение от 0,15% до 42 728,81 пункта.
Широкият измерител S&P 500 отчита спад от 0,27% до 5947,29 пункта.
Технологичният показател Nasdaq Composite изтрива 0,42% от стойността си, смъквайки се до равнище от 19 134,01 пункта.
Акциите на Nvidia поевтиняват с около 1,7%, след като стана ясно, че производителят на полупроводници е претърпял загуба от близо 15 млрд. долара заради ограниченията върху износа от САЩ за Китай на чипове с голяма изчислителна мощ.
Цената на книжата на Meta, Apple и Amazon се понижава съответно с 0,53%, 0,42 на сто и 1,06%.
Трейдърите обръщат внимание на коментарите на Илон Мъск, който заяви, че се ангажира да ръководи производителя на електрически превозни средства Tesla Inc. през следващите пет години. Това се случва в момент, когато някои инвеститори поставят под въпрос ангажимента на милиардера към компанията, тъй като през последните месеци той се посвети на работата си в администрацията на президента на САЩ Доналд Тръмп.
Акциите на Tesla поскъпват с 1,36 на сто.
Основните щатски борсови индекси в началото на сесията на 20 май.
Пазарите продължават да оценяват и решението на рейтинговата агенция Moody’s да понижи понижи кредитния рейтинг на САЩ с една степен от максималните AAA на АА1. Това е третата голяма агенция, която понижава американския кредитен рейтинг от най-високата степен.
В тази връзка говорител на Белия дом обяви, че Тръмп не е съгласен с решението на Moody’s. Подобен коментар направи и министърът на финансите на САЩ Скот Бесънт.
На облигационните пазари доходността по 10-годишните и 30-годишните американски държавни ценни книжа расте съответно до 4,491% и 4,972 на сто.
Доларовият индекс, който измерва силата на американските пари спрямо кошница от шест конкурентни валути, се понижава с 0,16 на сто до 100,26 пункта.
На петролните пазари цената на сорт Брент отчита спад от 0,63% до 65,13 долара за барел. Фючърсите върху американския лек петрол WTI поевтиняват с 0,53% до 62,36 долара за барел.
Цената на златото расте с 1,61% до 3285,30 долара за тройунция.
*Информацията е актуална към 17:35 ч. българско време.


Военен хеликоптер се включи в спасителна акция на туристка под Мальовица
Седмичен хороскоп 24 август - 30 август 2026
253 доброволци са дарили кръв във Варна за седмица
Ветераните на Спартак спечелиха турнира в памет на Живко Господинов и Стефан Найденов
Откриха останки от дрон и на плажа край варненския квартал "Галата"
Apple трябва да се вслуша в урока от "очилата за перверзници" на Meta
Коя е всеотдайната сътрудничка на Тръмп, предизвикала остър спор във Вашингтон
Опитът на Бесент да укроти дълговите пазари съживи търговията с обезценка
Китай обмисля потенциална домакинство на срещата на върха на ООН за климата
Кои са ключовите фигури в Иран на фона на войната със САЩ и Израел
Шефът на Mercedes разкри как клиентите ще преминат на електромоболи
Колите на Volkswagen получават дигитален ключ чрез Samsung Wallet
Градска кола на старо за 10 000 евро – ето 4 добри варианта
Това е двигателят, който всички тунинг компании обожават
Електрическият камион на Tesla идва в Европа
Око-Флекс поведе Левски към разгром с 6:0 срещу Спартак Варна
В кадър: Пожар избухна между "Младост" и "Малинова долина"
Ще плащат, за да останат: Източният фланг на НАТО се бори за американските войски
Йотова към българите в Северна Македония: Няма да се отречем от вас