Първата сесия за седмицата започна с масови разпродажби, след като американският президент Доналд Тръмп изпрати първите си писма, с които уведомява свои търговски партньори за размера на новите мита от 1 август. Очакваната нестабилност изпрати водещите индекси на червена територия, но сега търговците се опитват да се стабилизират, пише CNBC.
Сесията днес (8 юли) започва с разнопосочно движение на водещите индекси на Wall Street. Измерителят Dow Jones се понижава с минималните 0,21% до 44 312,6 пункта. Широкият показател S&P 500 също е на червена територия и стойността му достига 6227,22 пункта, което е понижение от 0,04%.
С минимален ръст е Nasdaq -ндексът, в чийто състав преобладават технологични компании, достига до ниво от 20 418,21 пункта, или повишение от 0,03 на сто, подкрепен от търговията с акциите на Nvidia, които поскъпват с 0,6 на сто. Акциите на Tesla също се възстановяват и отбелязват ръст от 2 на сто.
На петролните пазари има минимално понижение на цената на петрола. Седмицата започна с ръст от над 1% на фона на митата на Тръмп и по-голямото от очакваното увеличение на добивите от страна на ОПЕК+. Това доведе до опасения, че излишъкът от петрол на пазарът може да не се окаже толкова голям, колкото се предполага. Американският лек суров петрол (WTI) се търгува за 67,70 долара за барел, а европейският "Брент" достига 69,50 долара за барел в началото на сесията.
На валутните пазари едно евро се разменя за 1,1696 долара. Стойността на британския паунд достига 1,3541 долара за брой.
Цената на златото се понижава до 3325 долара за тройунция.
* Данните са актуални към 17:05 часа


Мъж изби зъбите на ученик след скандал на плажа
Съдът потвърди отнемането на имот в "Баба Алино" и автомобил в полза на държавата
Варненските лъвчета Симба и Косара отпразнуваха 6-я си рожден ден (СНИМКИ)
Тръмп зачеркна меморандума с Иран
Кои са варненските училища с най-висок резултат от матурите за 7' клас?
Могат ли Micron, SK Hynix да избегнат цикличността в сектора
САЩ: Иран използва морски мини, за да насочва корабите към свои води
Украйна е атакувала руски танкери в Черно и Азовско море, две петролни рафинерии
Зеленски: Европа се нуждае от своя антибалистична система
Meta представи нов AI модел за генериране на изображения в чатбота и Instagram
Каква температура издържат автомобилните гуми?
Ford изтегля над 100 000 Mustang и Mach-E
В Европа се появи нов пътен знак
Peugeot отлага новото 208 с година
Колите на старо поевтиняват, но не всички
ГЕРБ-СДС с остра реакция срещу 100% машинния вот
Дете с рядко и опасно заболяване беше транспортирано със "Спартан" в Германия
Георги Пеев: Европрокуратурата разследва 17 договора за жп проекти
Найденов за Атанасова: Липсва механизъм за освобождаване на конституционен съдия