Печалбата на Goldman Sachs е скочила с 22% през второто тримесечие на година, като бурните пазари през последните месеци са повишили приходите от търговия с акции до рекорд, а ръстът в сключването на сделки е стимулирал инвестиционното банкиране.
Приходите на водещата банка от търговия с акции са нараснали с 36% до 4,3 млрд. долара, докато тези от търговия с инструменти с фиксирана доходност, валути и суровини са достигнали 3,47 млрд. долара, което е с 9% повече от преди година.
Общата печалба възлиза на 3,7 млрд. долара, или 10,91 долара на акция, за трите месеца, приключващи на 30 юни, в сравнение с 3,04 млрд. долара, или 8,62 долара на акция, година по-рано.
На този фон приходите от звеното на Goldman за управление на активи и богатство са спаднали с 3% до 3,78 млрд. долара поради слабостта на инвестициите в акции и дългове. Този бизнес е важен за компанията, тъй като може да осигури по-стабилни приходи от търговията и инвестиционното банкиране.
Банката е заделила 384 млн. долара като провизии за кредитни загуби в сравнение с 282 млн. долара през миналата година, става ясно от публикувания в сряда тримесечен отчет.
Goldman беше една от 22-те банки, които преминаха годишния стрес тест на Федералния резерв на САЩ миналия месец. Това ѝ проправи пътя да увеличи дивидента си с 1 долар на акция от третото тримесечие.


Честваме паметта на свети Амвросий Медиолански
Мощно земетресение между Аляска и Канада
Вижте кои са най-устойчивите на ръжда коли на старо
Спипаха поредния варненец с дрога
Арестуваха варненец, системно отказвал тестове за дрога на пътя
Може да видим връщане под 4000 долара за тройунция при златото
С новия дълг не се увеличава производителността, а пада върху младите
България с рекорден ръст на онлайн продажбите за Черния петък в Европа
Кой ще замести Хасет в Белия дом, ако стане шеф на Фед
Жизнено важната търговия на Русия с петрол в Индия е в упадък, но не и изчезнала
BMW превъртя играта: Тествахме новото iX3
Най-бързата кола на XX век беше продадена за над 25 милиона долара
Какви са основните проблеми на 1.2 TSI на Volkswagen
Топ 10 на най-устойчивите на ръжда коли на старо
Кога са изобретени електрическите прозорци
Българският пазар е твърде малък за четири платформи за доставки на храна
Песков: Посланията в стратегията на Тръмп за САЩ контрастират с подходите на Байдън
Какво представлява диетата „планк“ – една от най-популярните рестриктивни диети
Нумерологична прогноза за 8 – 14 декември
Как Грузия се превърна в задната врата на Русия
преди 4 месеца Това показва, колко е надценен и деформиран пазара. Така "от въздуха" да направиш +22% повече, прилича на постижение на някой стартъп, а не на сериозна институция/инвеститор като Goldman Sachs. отговор Сигнализирай за неуместен коментар