Легендарният музикален продуцент Стив Лилиуайт ще бъде специален гост днес, 22 май, в „Светът е бизнес“ по Bloomberg TV Bulgaria. От 20:30 часа водещият Ивайло Лаков ще го разпита за тайните на успешния бизнес в музикалната индустрия.
Самият Лилиуайт е носител на Ордена на Британската империя за заслуги към музиката и на 6 награди Grammy. Продуцент е на легендарната група U2, както и на множество други, между които Rolling Stones, Dave Matthews Band, Peter Gabriel, 30 Seconds to Mars, Morissey, Chris Cornell, The Killers, Crowded House, и др.
Как се създават хитове? Какво е ролята на музикалния продуцент? За пътя на музикалната индустрия от плочите до дигиталната ера. Каква е намесата на изкуствения интелект в създаването на световни хитове днес? И каква е успешната формула, за да стане хит българско парче на световния пазар? Отговори на тези въпроси зрителите на единствената бизнес телевизия у нас ще получат от продуцента на легендарната група U2 и един от най-успешните музикални продуценти в историята на съвременната музика - Стив Лилиуайт.
Лилиуайт е в България за участие в тазгодишното издание на Българската музикална конференция SPIKE Bulgarian Music Showcase. Тя се провежда от 23 до 25 май в Пловдив.
Не пропускайте неговото интервю и какво ще издаде от кухнята на световния музикален бизнес – гледайте Стив Лилиуайт тази сряда, 22 май, в „Светът е бизнес“ от 20:30 часа по Bloomberg TV Bulgaria.


Утре е обявен код за опасно горещо време в цяла България
Утре и на 4 юли предстои придвижване на военна техника по републиканските пътища
От 1 автуст допълнителни лаборатории ще изследват пробите на шофьорите за наркотици
18-годишен шофьор загина в катастрофа
Германия отчете най-топлата си нощ
Изкуственият интелект може да оскъпи живота ти, без да разбереш защо
Европа има 6 млрд. причини за нов налог върху купувачите в интернет
Без дипломация, моля, ние сме американци
Европейските оръжейни компании са пред нов фронт от проблеми
AI супербалонът е готов да се спука, предупреждават хедж фондове в Китай
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Toyota Classic - най-рядката кола на марката с дизайн от 30-те
Месечна прогноза: Очаква ни парещ юли, температурите стигат 40°С
14-годишно дете колабира на връх "Ботев"
Религията се връща в училища в САЩ, но много са против
Петкова: Посоката, в която управляващите тласкат страната, е един омагьосан кръг
В кадър: "Славия" изпрати в последния им път двете деца, загинали на "Тракия"