Meta Platforms спря строителството на два нови центъра за данни в Дания, отменяйки договор за 2,4 млрд. крони (342 млн. долара), който подписа през август с изпълнителя Per Aarsleff Holding, пише Bloomberg.
Per Aarsleff е получила известие, че договрът за разширяване на центъра за данни в Одензе е прекратен, обяви датската строителна компания. Компанията майка на Facebook и Instagram потвърди, че е спряла проекта.
Meta управлява два големи центъра за данни в своя кампус в Одензе и е планирано да завърши трети през следващата година. По вече анулирания проект трябваше да има две допълнителни сгради за сървъри, които трябваше да отворят врати до края на 2025 г.
Строителството по разширяването е започнало, като основите, канализацията, кабелите, кантината и паркингът за 1000 автомобила вече са готови.
„Решихме да не продължаваме с планираната експанзия отвъд трите сгради“, коментира говорителят на Meta Петер Мюнстер.
По думите му ходът е част от редица стъпки, одобрени наскоро, за създаване на „по-оптимизирана организация“, както и от преразглеждане на плановете за развитие, за да се увери, че изгражда „ново поколение“ центрове за данни, проектирани да се справят с процесите, свързани с изкуствения интелект.
Datacenter Dynamics първи обяви за плановете на Meta да преразгледа проектите си за изграждане на центрове за данни.
През ноември главният изпълнителен директор на Meta Марк Зукърбърг обяви, че компанията ще съкрати повече от 11 хил. служители след няколко тримесечия с разочароваща печалба и спад на приходите.
Повече новини за технологии можете да научите от видеото на Bloomberg TV Bulgaria.


Конкурс на Обсерваторията във Варна е част от честванията по случай Международния ден на светлината
Дисципът на БФС обяви, че няма убедителни данни за расизъм на мача Черно море - Ботев
Варна предоставя спортната си база на клубове за 5 години
От понеделник две варненски линии минават на летни разписания
Хороскоп за 16 май 2026
Honda и Nissan може да подновят разговорите за обединение
Печелившите и губещите от срещата на върха на Тръмп и Си Дзинпин в Пекин
Китайската икономика започва поредно тримесечие с дивергенция на растежа
MARA: Абонатите вече използват много повече токени от преди
MARA: Енергията е ключ към AI
Ето как новият модел на BYD върви на три колела
Музеен експонат отнесе глоба за превишена скорост
Цялата гама на MINI с 5 звезди от Euro NCAP
Провали ли се наистина електромобилът?
Zeekr стъпва на българския пазар с първи официален дилър
"Бъдещето: От образование до кариера" поставя фокус върху уменията, които ще определят пазара на труда
Какво става с Джена Елфман – една от звездните блондинки на 90-те?
МОК въвежда генетичен тест за пола на Олимпийските игри в Лос Анджелис
КЗП завежда колективен иск срещу електроснабдително дружество