Русия е свалила 126 украински дрона през нощта, предимно над южните Волгоградска и Воронежка области, след като Москва отхвърли незабавното прекратяване на огъня, предложено от САЩ, предаде БГНЕС.
Руският президент Владимир Путин заяви по-рано, че макар да подкрепя идеята за примирие с Украйна, той има „сериозни въпроси“ относно прилагането и иска да ги обсъди с американския лидер Доналд Тръмп.
64 безпилотни апарати са прехванати над Волгоградска и съседната Воронежка област, а останалите са били насочени към граничните региони.
В понеделник Украйна атакува с дронове Москва и района ѝ с най-голямото количество безпилотни апарати от началото на конфликта през 2022 г.
По-късно в събота Украйна съобщи, че е свалила 130 изстреляни пред нощта от Русия дронове в цялата страна. Военновъздушните сили на Киев заявиха, че произведените в Иран безпилотни самолети Shahed са били свалени над 14 региона и Москва е атакувала също с две балистични ракети.
Междувременно до 14 души е нараснал броят на ранените при руския удар ден по-рано срещу родния град на президента Володимир Зеленски Криви Риг. В петък официални лица съобщиха, че Русия е атакувала жилищен район на централния украински град, който е редовно атакуван по време на повече от тригодишната инвазия на Москва.
„14 души бяха ранени, сред които две деца“, каза ръководителят на Днепропетровска област Сергий Лисак в Telegram. Според украинската прокуратура ранените деца са на 2 и 15 години. Лисак каза, че ракетната атака е унищожила над дузина големи жилищни сгради и 10 частни къщи.


Мачовете и спортът по ТВ днес (1 август)
Виц на деня - 1 август
Времето във Варна на 1 август 2026
Асен Василев: Бюджетът нарушава Конституцията
Честваме паметта на светите мъченици братя Макавеи и изнасянето на светия Кръст Господен
Как климатичните промени водят до по-чести огромни пожари в Европа
Иън Пармитър: Президентът Тръмп търси победи
Щ. Ножаров: Пенсионна реформа ще спести на държавата почти 500 млн. евро
Фабричната активност в Китай се сви за първи път от 5 месеца
Джейн Харман: Украйна е огромна мишена за Русия
10 спортни седана за истински шофьори
Звезда от Top Gear отнесе две големи глоби за превишена скорост
Летящо колело размаза кола на магистрала
Властите в Лондон поискаха 1 милиард лири от водещи производители
Hyundai Tucson остава без дизел и ръчни скорости
Булевард „Цар Освободител“ в София става пешеходна зона всеки уикенд през август
От 1 август се вдигат осигурителните прагове, държавните служители започват да плащат осигуровките си
Девет жертви на руска балистична атака срещу Киев тази нощ
Тръмп заплаши: Ще ударим Иран много тежко
Пожар избухна в храма "Св. Василий Блажени" в Москва
преди 1 година До: ОгненТъпак, е да де, въпросът е? Какъв хууйй дириш още тука, след като си Си затворил темата? А проззт? Явно у вас в лудницата не ви обслужват качествено. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 1 година До: Ckъcaнa_УшaнkaГейтак, аз от липса на центове не мога да се оплача. Такива като теб, дето реват за соца, са типичен пример за пропаднали и изпаднали от обществото. На вас ви липсват центовете. А и настоящата тема съм я затворил преди 5 часа. Можеш да си миеш краката и да лягашГей. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 1 година До: ОгненБлатенХую, и като дрищеше със зелката00 , беше по-забавен. Станал си много истеричен. Това на какво се дължи? На липса на центове или на липса на мъжко внимание? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 1 година До: ОгненБлатенХую, ще ти става все по-хубаво и по-хубаво. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 1 година До: ОгненБлатенХую, по-полека с нервите, тепърва ще ти трябват. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 1 година До: Ckъcaнa_Ушaнka, алоооо, най-проззтия във форума. Я пак да прочетем кой е на всяка манджа мерудия. Ама от найТъпата мерудия. Хем пишеш-хем нищо не казваш. Разбрахме , че имаш обратни наклонности, няма нужда да се хвалиш за тях още. Кръгом марш към пейката пред блока и си отвори една бираЛьохман отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 1 година Или да го кожем по-модерно му, изссиране облигаториш:):) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 1 година Обаче, не е свалила "Дългият Нептун": "Днес имаше доклади за нашата ракетна програма. Има значителни резултати. "Дългият Нептун" беше тестван и успешно използван в битка", заяви Зеленски.Предполага се, че ударът по рафинерията в руския Туапсе е бил с "дълъг" Нептун, според звука. Предполагаемо разстояние на удара 850 км."ОГЛУШИТЕЛЕН взрив И ОГРОМЕННО ОГНЕНО КЪЛБО, огромно дори е слабо казано! Честито,***! отговор Сигнализирай за неуместен коментар