Илон Мъск категорично е в категорията на успешни лидери - акциите на Tesla поскъпнаха и сега струват повече отпреди 6 месеца. Мисията му далеч не е изпълнена. За да се каже, че е успял, може би ще му трябват 10-20 години.
Това каза Джийн Мънстър, управляващ партньор, съосновател на Loup Ventures, в предаването "В развитие" по Bloomberg TV Bulgaria.
По думите му Илон Мъск е направил огромна стъпка и със своите компании SpaceX и Tesla той се опитва да постигне нещо изключително трудно. С Tesla се опитва да извърши прехода към електромобилите, а със SpaceX да изведе хора на Марс, каза той.
Миналата година беше трудна за Tesla, посочи той, но оттогава компанията се възстанови и днес е много по-солидна.
Основният извод, е че най-големият проблем за Tesla през последните години беше производството и да се справи с тези предизвикателства, обясни експертът.
Той посочи, че през тази година Tesla щe продаде 500 000 автомобила.
"Конкурентите на Tesla са много назад в автономията и компанията има преднина от 10 години пред тях", каза Мънстър.
"Тези, които не вярваха в Tesla, сбъркаха в цялостната си преценка", допълни той.
Според него Tesla е глобален шампион и това, което прави, прилича на Apple и направеното от компанията на пазара на смартфони.
"За първи път от 100 години насам американски автопроизводител постига голям успех. Влиянието на Мъск е вдъхновяващо за предприемачите в САЩ", посочи той.
Анализаторът припомни и как Мъск избегна огромните мита с фабрика в Китай.
"Той си постави агресивен срок от една година, а обикновено това отнеме до три години. Tesla успя да заобиколи търговската война", каза експертът.
Целия разговор гледайте във видеото на сайта на Bloomberg TV Bulgaria.


Варна представя туристическия си потенциал пред водещи полски журналисти
Демерджиев след трагедията на „Тракия“: Мантинелите убиват, идват масови проверки
ДБ зоват Бюджет 2026 да бъде оттеглен
Задържаха 35-годишен мъж за грабеж в хранителен магазин във Варна
Цените на винетките поскъпват с 30% от 1 август, годишната за автомобил става 64,50 евро
I Will Survive: Как музикалната общност спаси сърцето на фестивала A to Jazz
Тръмп разгневи републиканците с отказ да подпише двупартиен жилищен закон
Осигуровки, акцизи, винетки, дълг: Какво се вдига перо по перо с бюджет 2026?
„Шелли“ и „Софарма“? Още български акции могат да влязат в индексите на MSCI
Топлинният купол разкрива колко неподготвени сме за горещините
Масов агрегат поставя под въпрос надеждността на Toyota
BYD променя стратегията си – отказа се от завод в Турция
Японски марки признаха за по-лошо качество на американските си коли
Най-добрите употребявани коли за по-малко от средна заплата
Тази функция охлажда интериора и в най-големите жеги
Липсва политическа воля за изграждането на Национална детска болница?
Прокуратурата за мелето на "Тракия": Няма данни за спукана гума и заспал водач
Теменужка Петкова: Този бюджет е бюджет на политическото лицемерие
В първия официален Бийтълс ден анализираме кой е моржът от "I Am The Walrus"
Потребителите избраха А1 за любима марка в телекомуникациите за осма поредна година
преди 6 години около $3 на 100км струва само амортизацията на батерията на модел 3 стандартен пак + цената на около 20 киловата ток необходими за 100км горе долу или 0,18 лв х 20 = 3.60 лв + $3 х 1,77= 5,30 лв или 100 км ще струват около 9лв по бг цени. Доста сериозна цена за екологичния автомобилОтделно за да се закупи теслата струва около $40 000 най - евтината!Тойота направиха тези сметки преди 20 години и пуснаха хибрида, защото с тези батерии - толкова!Статията е 100% точна - клиента, който предпочита Апъл вместо Андроид би купил тесла пред тойота отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години има ... заглеждах , ама държат цена ... :))) ... може да идат надолу малко , ама трябва да излезе второто поколение на модел 3 и да налашкат 1.000.000 и сигурно ще тръгнат надолу повече ... нема , който си я има си я кара ... не ги продават ... четох , на една такси компания , имат десетина модел Х , карат вип клиенти , имат коли на по 500.000 - ами само гуми сменят , и по някой датчик ... тапицерия и боя не е мръднала , батерията почти не е деградирала , нещо от сорта на 5% пишеше . ама ги зареждат на нормални зареждачки и спазват там препоръките ... мъск роудстъра второ поколение го дава 1.000.000 километра гаранция , батерията ще държи 1000км с едно зареждане ... от европейските компании още няма и наполовина да му достигнат параметрите на теслите , а па за роудстъра съвсем ... две обиколки ги води ... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години Ще продаде? Ама верно?За протокола: инфраструктурата за тесло-зареждачки в Европа минава1 трилион евракис!А субсидии за това рекоха, че няма! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години то убуу.ама гъзариште купувачи - с8вършват. Как ше продаваш теслите на масовия шоюьор? Това, което предполагаемво се услажда и толерира от елита потъва при среща с масите. Тесла ше се надене на големиа. скоро. абе, вторичен пазар за теслички има ли? отговор Сигнализирай за неуместен коментар