Правителството се отказа на днешното си заседание от закупуването на правителствен самолет, а заделените средства ще бъдат предоставени за изграждането на спортни съоръжения и зали.
Премиерът Бойко Борисов обяви, че не желае да го упрекват в популизъм, и каза: "Чух всякакви идиоти да се изказват, че едва ли не той бил много готин, пък ние искаме да си купим по-хубав. Няма да купуваме, който иска, после да купи".
Идеята да се купува нов правителствен самолет бе лансирана в средата на ноември, след като правителственият "Фалкон" кацна аварийно с премиера Борисов на борда след проблем с навигационната система. Авиационни експерти обаче обявиха, че няма нужда да се харчат излишно средства, тъй като в самолета имало още живот, а настоящото му състояние се дължало на лоша поддръжка и липса на хангар.
Сега стана ясно, че 37 млн. лв. от планирата сума ще бъдат отпуснати по бюджета на община Пловдив за 2020 г., а средствата са предназначени за ремонт, изграждане и обновяване на стадионите на футболните клубове „Ботев“ и „Локомотив Пловдив“, както и за ремонта на спортните салони на пет училища.
„Благодаря лично на премиера Бойко Борисов за отношението му към Пловдив, благодаря и на финансовия министър Владислав Горанов“, каза кметът на града Здравко Димитров. По думите му това е изключително добра новина за пловдивския спорт и за неговото развитие. Предстои да се реши как ще бъдат разпределени средствата.
Правителството отпусна и допълнителни 25 млн. лв. по бюджета на Министерството на младежта и спорта за 2020 г., с които трябва да бъдат изградени и оборудвани физкултурни салони в училища в страната с цел създаване на съвременна и подходяща база, позволяваща практикуването на широк кръг от спортове.
Училищата, в които ще бъдат изградени и оборудвани физкултурни салони, ще бъдат определени чрез списък, утвърден от министъра на образованието и науката.
Кабинетът отпусна средства и за ремонт на стадиона в Шумен.


Един загина, а 42-ма пострадаха във "войната" по пътищата за денонощие у нас
На тази дата: преди 55 г. България губи Гунди и Котков
Хороскоп за 1 юли 2026
Нов опит за старт на делото срещу кмета на Варна
Последен ден за безплатно обменяне на левове в евро
АИКБ: Бюджетът има плюсове, но липсват реформи, а дефицитът е прекомерено
Тайванската опозиция разпали дебат за дроновете с план за 7,5 млрд. долара
Китайската икономика набира скорост, но рискът от забавяне остава
Казусът с Anthropic показва най-лошия възможен начин за регулиране на AI
Йената достигна 40-годишно дъно спрямо долара
Високите капаци на съвременните SUV са кошмарът на пешеходците
Jeep с нова стратегия в Европа - китайски флагман вместо американски
Waze дразни шофьорите с нестандартна функция
Какво ви казва цветът на маслото за състоянието на автоматика
В Китай направиха ван с лукс на частен самолет и собствена тоалетна
Проф. Христова: Когато пътувате в тропически страни, използвайте репеленти
Световно признание за България и Аджибадем Сити Клиник УМБАЛ
В София имоти с цени под 2000 евро за квадрат има само в някои квартали
След отпадането на Бундестима: Ако те елиминира Парагвай, вече не си отбор от световна класа
преди 6 години Купете медицински хеликоптери! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години към подслушващите прокурори ... не кроя нищо лошо на Вожда! :):)само си мечтая .... :):) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години аз не го одобрявам защото с нашите пари се строи собственост на частни дружества със стопанска цел ... ако се случи нещо с тиквата, само добро ни чака! споко Корни няма да дойде на власт, не и в тази Вселена отговор Сигнализирай за неуместен коментар