IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение
    Архи Бомбата! ДАУН на 40000!
    Аве другата седмица ако не върне някой от дните, верно ще вдигнат лихвите. Какъв е смисълът някой изобщо да работи нещо, кога може цък цък и няколко хиляди нагоре всеки ден.

    Продадох колци на половината сребърни миньори за юни на около 30-40% извън парите. Много добри премии, не е нормална работата. Все едно до дни ще почне патакламата.

    Коментар


    • Архи Бомбата! ДАУН на 40000!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
        А иначе не мога да си обясня покупки на краткосрочни колове. При мен такива покупки са само дългосрочни по силно спекулативни позиции. Иначе си следвам класическата схема - краткосрочни продажби на пут, съчетано с получаване на лихва върху кеша, докато не вляза в позиция, след което плучавам доход от дивдент+ продажба на кол в случай, че имам къде да вкарам кеша, ако бъдат упражнени коловете. Така реално доходността се вдига в пъти...
        Току-що ми пренареди... класацията на спекулантите във Форума

        Наздраве!!!

        Коментар


        • Такаа, днес е ден да изпъкнат силните позиции, добавих MSTR и CRWD. Топ 3 позиции стават: MSTR 23%, CRWD 21%, CAVA 17%...
          В тоя бул рън semiconductors ще лазят по-бавно. Все пак имам ограничени позиции NVDA и MU.
          DELL - какъв звяр, но я изпуснах

          Коментар


          • Click image for larger version

Name:	Screenshot 2024-05-17 213021.jpg
Views:	1
Size:	38.8 КБ
ID:	4182235


            За повече дълъг уран нямам място, но трябваше по-високи да са страйковете на путовете. Ама пусто шубе.

            Коментар


            • Честито 18531. Ама какви хубави неща съм подготвил, ще останете много доволни. Хяхяхяхяхях

              Коментар


              • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение

                Вместо да натиснеш спирачка си натиснал газта...
                Bid е цената на които другите ти предлагат да продадеш - ако кликнеш bid - продаваш акцията. Отрицателна позиция означава че шортиш.
                Ask е цената на която другите ти предлагат да ти продадат акцията, а ти да я купиш. Ако цъкнеш ask тогава купуваш.
                Да сега разбрах мислех само че с ПУТ опции се шорти добре е човек да пита като не знае

                Коментар


                • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

                  Понеже винаги купувам от Ask лимитирана поръчка,но онзи ден явно по погрешка съм взел от Bid съответно Calls опцията ми е изписа със минус и дадената бройка и при падаща цена аз бях на + .
                  Мислех само че при Puts опция ще съм на + при падаща цена !
                  Вместо да натиснеш спирачка си натиснал газта...
                  Bid е цената на които другите ти предлагат да продадеш - ако кликнеш bid - продаваш акцията. Отрицателна позиция означава че шортиш.
                  Ask е цената на която другите ти предлагат да ти продадат акцията, а ти да я купиш. Ако цъкнеш ask тогава купуваш.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                    Майчице, на 31 среброто! Пък батко ви почти се беше отказал по едно време. Само FSM разкарах досега.

                    ...

                    Мислех сутринта и друго нещо. Към колегите с немските колиби: впечатлявам се колко внимателно оглеждате компаниите, на които залагате. Според мене обаче си правите лоша услуга като си въобразявате, че имате някакви основания различни от лихвените политики. Аз като по прост съм наясно, че тук става въпрос за хазарт - 50/50, червено/черно.
                    За мен една компания зависи 50% от макро, 30% сектор и само 20% от межмънта и. В този смисъл си напълно прав за 50/50, но това не значи да не гледаме подробно какво купуваме. Например болниците на MPW съм ги търсил на гугъл мапс една по една всичките за да ги видя как изглеждат, има ли коли наоколо /клиенти/ и т.н. и въпреки цялото старание което уж влагам, имам един двама приятели, с които като реша да обсъждам и стигам до извода че не съм гледал достатъчно подробно и не съм вложил достатъчно усилие. Та смятай пък те как гледат какво купуват....А що се отнася до макрото не си мисли че там не се следи подробно какво се случва и няма ясен сценарий на който се разчита и в този смисъл не изглежда баш като рулетка. Поне аз си въобразявам че и там имам виждане и въпреки това кеш в резерва винаги трябва да има. Колкото и да си мисля, че съм подготвен, черните лебеди дебнат от всякъде
                    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tetris12 Разгледай мнение
                      Робинхуд днес е доста активен, не можах да взема пълната премия от кол опциите, не ми се разделя с позицията все още.
                      това беше нарисувано, но човек не може да глътне всичко. Прав си, принципно има още нагоре тука. Направиха страшен удар и броят на потребителите ще расте още. После естествено ще се окаже, че печалбите не са каквито се очаква, ама...

                      Коментар


                      • Робинхуд днес е доста активен, не можах да взема пълната премия от кол опциите, не ми се разделя с позицията все още.

                        Коментар


                        • Майчице, на 31 среброто! Пък батко ви почти се беше отказал по едно време. Само FSM разкарах досега.

                          ...

                          Мислех сутринта и друго нещо. Към колегите с немските колиби: впечатлявам се колко внимателно оглеждате компаниите, на които залагате. Според мене обаче си правите лоша услуга като си въобразявате, че имате някакви основания различни от лихвените политики. Аз като по прост съм наясно, че тук става въпрос за хазарт - 50/50, червено/черно.
                          Last edited by terziеv; Вчера, 18:19.

                          Коментар


                          • играта ми днес с бомбите на насдака бешу страхотна . голямо напъване но после и хуйчко събаряне


                            Коментар


                            • абе аз съм запалил свещичка за ЧЕТИРСЕТО на даун жон а той щял да ми възкръсва

                              я марш 2 метра надолу

                              хяхяхяхяхяхяхя

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

                                Разбрах аз също взимам колове поне за година , относно ПУТ опции още не съм взимал малко сложни ми се виждат ако нямам цялата сума или брой акции
                                Путове се купуват за застараховка. Понякога има вариант дивидента да ти покрива платената премия и по този начин да си гарантираш, че няма да загубиш. Може да ги купуваш и като алтернатива на шорта. Например да си купиш дългосрочни путове на гейм стоп Аз най-често продавам путове, когато си харесам акция, но все още се колебая и просто търся отстъпка в цената. Всичко е много индивидулано и силно зависи от компанията и парадигмата, която ти е в главата.
                                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                                Коментар

                                Working...
                                X