IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма Логистика (6SL / FTXCO)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Темата за Софарма Логистика (6SL / FTXCO) се пренасочва към темата за Софарма Трейдинг АД (SO5/SFTRD) :http://www.investor.bg/forum/showthread.php?t=10110

    Търговският регистър към Агенцията по вписвания е вписал вливането на Софарма Логистика АД в Софарма Трейдинг АД, съобщиха чрез БФБ-София от Софарма Трейдинг АД. Регистрацията е осъществена на 4 септември 2010 г. 1,88 акции от Софарма Логистика АД се конвертираха в 1 акция на Софарма Трейдинг АД. Още за новината
    Last edited by модератор; 30.09.2010, 22:40.

    Коментар


    • Не е ли време тази тема да се заключи и да има пренасочване към темата "Софарма Трейдинг"?
      Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

      Коментар


      • Нали и те души носят и семейства гледат- трябва да се грижим и за тях - а не само за пенсионери, полицаите, военни и тем подобните

        Коментар


        • Първоначално изпратено от dessi_georgieva Разгледай мнение
          За трансфера не ми взеха нищо , но за искането за дубликат на Депозитарната разписка ми събраха 20 лв. Така че таксичката е доста "прилична"

          Посредници = Изедници

          Коментар


          • За трансфера не ми взеха нищо , но за искането за дубликат на Депозитарната разписка ми събраха 20 лв. Така че таксичката е доста "прилична"

            Коментар


            • Също казвам Дано! с BigBear.
              Спирам по тази тема с едно последно уточнение защо е чак такава драма, както hah се чуди.
              В момента ако си в Лондон нямаш шанс да си вземеш акциите докато не долетиш до София, независимо дали си българин или не и дали търгуваш онлайн или не.
              И да ви кажа, чуждите инвеститори /особено институционалните/ тези детайли много повече ги интересуват отколкото кой е собственик на БФБ.

              Коментар


              • Съгласен съм.
                Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                Да, наистина ще ми вземат споменатата такса за разписката.
                Да, не е трябвало да правят това и те най вероятно вече съжаляват
                Дано следващото сливане да стане скоро, че този проблем да не се забрави пак...
                И да, ако нещо ще стане на нашия пазар то ще стане въпреки бездействието на администрацията...Дано!
                Трябва да се говори за проблемите, но не очаквах да стане такава драма с въпроса. Ако намерят начин да ми спестят тези 8 лв. супер, но това е дребен проблем. Далеч по-важни въпроси като недообмислената промяна на Софикс и национализацията на борсата минаха тихомълком.
                Коментарът е с аналитичен характер и не представлява препоръка по смисъла на ЗПЗФИ.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bloom Разгледай мнение
                  За да се прехвърлят акциите от лична в клиентска сметка /от която единствено може да се търгуват/ то задължително трябва да има депозитарна разписка - такива са нормативните правила. Сега като се замисля Соф. трейдинг създава работа на ИП-тата - вадят разписки, трансфери, такси. Явно защо мълчат - ще изкарат някой лев.
                  да добавим , че създават работа на ЦД плюс приходи.., за сметка на бившите дребни акционери на Соф. логистика.

                  Коментар


                  • Да, наистина ще ми вземат споменатата такса за разписката.
                    Да, не е трябвало да правят това и те най вероятно вече съжаляват
                    Дано следващото сливане да стане скоро, че този проблем да не се забрави пак...
                    И да, ако нещо ще стане на нашия пазар то ще стане въпреки бездействието на администрацията...Дано!
                    Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                      защо ви е депозитарна разписка
                      За да се прехвърлят акциите от лична в клиентска сметка /от която единствено може да се търгуват/ то задължително трябва да има депозитарна разписка - такива са нормативните правила. Сега като се замисля Соф. трейдинг създава работа на ИП-тата - вадят разписки, трансфери, такси. Явно защо мълчат - ще изкарат някой лев.

                      Коментар


                      • Аз също мисля, че е грешка на компанията, но се надявам воят който се надигна тук ако може да поправи грешката или най-малкото да стигне и до другите емитенти за да бъдат по-внимателни.
                        С риск да се отклоня от темата ще внеса малко разяснения за разходите на посредниците и клиентите им.
                        Всички посредници имат в тарифите си такса за издаване на дубликат на разписка - около 10-12 лв. Нямат в тарифите си такса за трансфер към клиентска сметка, защото той е рядкост и се налага само при "завеяни" емитенти като настоящия, иначе ИП-тата плащат за него около 3 лв на ЦД. Има и още един случай, когато ИП-тата правят този трансфер и това са акциите от боновите книжки - в тарифите си всички имат мин. такса на сделка /8-15 лв/ която си включва и трансфера без да е изрично посочен.
                        Та, твоят посредник може и да не ти вземе такса трансфер, но такса за разписка най-вероятно ще вземе, ако ли не - браво, добър клиент си явно :-)

                        И като говорим за ликвидност на борсата, аз лично не виждам какво толкова може да направи БФБ. Нещата са в ръцете на емитентите и мажоритарите - по-висок фрий флот; спиране на лошите корпоративни практики и малко повече внимание към миноритарните инвеститори.

                        Коментар


                        • защо ви е депозитарна разписка

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                            Отделно аз лично днес наредих да ми се изтеглят по - подсметка на посредника акциите, което той прави безплатно съгласно тарифата си...
                            Трансферът от лична сметка в ЦД към клиентска подсметка при ИП наистина не се заплаща, но не е така с издаването на дубликат на депозитарната разписка... Така че разход, прехвърлен от компанията към миноритарните акционери има и личното ми мнение е, че не е редно процедурата да бъде организирана точно по този начин.

                            Не притежавам акции на Софарма Логистика, просто изказвам мнение.
                            "The most valuable commodity I know of is information." Gordon Gekko

                            Коментар


                            • Към момента Софарма трейдниг АД не изплаща разликата в пари, еветуално другата седмица ще започнат, като ще пуснат съобщение на Интернет страницата на Софарма трейдниг в кои часове на деня ще става плащането.

                              Справка- директора връзки с инвеститорите тел. 8133661 , но става много трудно и директора не си казва името.

                              Коментар


                              • Ако някой се оплаква от действие на компанията, то той все още се надява компанията да се поправи. Именно заради това
                                Акт на добра корпоративна практика е като възникне такава грешка компанията да се опита да я поправи. Най вероятно става въпрос за не повече от 50 инвеститора, които все още не са си взели акциите към подсметките на посредниците. Може би с едно административно писъмце до ЦД проблемът може да се изчисти...Наистина проблемът изглежда като буря в чаша вода, но интернет позволява недоволството на един да достига до десетки хиляди...
                                Last edited by BigBear; 29.09.2010, 09:53.
                                Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                                Коментар

                                Working...
                                X