IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Екуити Холдинг (6A8 / ADVEQ)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ATILA Разгледай мнение
    да, в СЛЪНЧО продаде Интеркапитал...
    Трябваше и там да се включа, но не му обърнах внимание на този аукцион... не потърсих кое дружество се крие зад борсовия код

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
      Клиент на Интеркапитал излезе от няколко ниско ликвидни позиции и явно му се поизвиха ръцете Предполагам че и при Слънчо е той. Аз му купих тук и в Синергон, а в петък и при Елтос.
      да, в СЛЪНЧО продаде Интеркапитал...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от THE TRADER Разгледай мнение
        Кво става тука бе... Петък рязко надолу, сега пак рязко и пак надолу...
        Клиент на Интеркапитал излезе от няколко ниско ликвидни позиции и явно му се поизвиха ръцете Предполагам че и при Слънчо е той. Аз му купих тук и в Синергон, а в петък и при Елтос.

        Коментар


        • Ами нормално - от години няма никакво развитие, а "звездата" СЕП умря.

          Коментар


          • Кво става тука бе... Петък рязко надолу, сега пак рязко и пак надолу...

            Коментар


            • На тази улица дали ще огрее слънце?

              Коментар


              • MTel отказва партньорство със СЕП

                http://www.dnevnik.bg/tehnologii/201...azplashtaniia/

                Тоя СЕП съвсем залезе нещо. Те вече и да го вкарат, партньорствата на Виза/Мастър ще го изместят от пазара до няколко години.

                Днес чета, че и изкупните цени на ВЕИ ще намаляват.

                Лош ден за тая карта. Пари на вятъра.

                Не е препоръка.

                Коментар


                • VIVACOM се включи в системата за мобилни плащания на "СЕП България"
                  VIVACOM стартира с услугата "Мобилен портфейл", която позволява на клиентите на телекома да осъществяват мобилни плащания и банкови преводи. VIVA PAY превръща телефона в ежедневно средство за банкиране, пазаруване и идентифициране по електронен път.

                  С мобилният портфейл, предоставян от VIVACOM, всеки потребител получава директен достъп от мобилния си телефон до банковите си сметки, за да: извършва парични преводи в цяла България; пазарува в непрекъснато разрастващата се мрежа от търговски обекти (включващи Пикадили, Елемаг, KFC и др.); пазарува онлайн; проверя баланса и оборотите по сметките си. Освен това клиентите на VIVA Pay ще разполагат и с електронно портмоне, с което те ще могат да плащат бързо и лесно малки суми до 20 лева на каса в търговски обекти, чрез RFID чип, който ще получат при активация на услугата в банка - партньор.
                  http://www.sepbulgaria.com/48/news/223.html

                  Коментар


                  • И аз нямам акции тук. Вече. Разпродадох си позицията преди време. Принципно съм дългосрочен (държах акциите на ADVEQ от самото публично предлагане- лятото на 2006-та) и рядко продавам (това ми е единствената разпродадена позиция от 2008-ма досега), но добре че го направих, защото както каза друг съфорумец, при толкова подценени акции на борсата си е грехота да държиш акция, която почти не е мръднала от 2006-та (и най-вече не е коригирала през кризата).

                    Кое да й харесваме на акцията? Ниската ликвидност??? Това че различни фондове имат дял в дружеството за мен не е плюс - каква е годишната доходност на тези фондове спрямо пазарната? Колко мотивирани са мениджърите на тези фондове да докарат най-добрата възможна доходност на вложителите си спрямо това да направят някоя врътка с познати използвайки вътрешна информация?

                    Че бизнесите на ADVEQ не са лоши, така е, но има и значение и качеството на мениджмънта, нали? Мен ако питаш, тези мобилни разплащания ги дъвчем от 2006-та и тогава не бяха по-лош бизнес, напротив. Но какво се е случило за тези 4-5 години? Колко е нарастнал пазарния дял на СЕП сред общите разплащания в България, колко се използват тези решения? Вярно е че в Силиконовата долина всички са луднали по NFC, но за толкова години, нашите хора трябваше да са напреднали много повече като реален пазарен дял, а не просто бизнес с добри перспективи.

                    Освен това каква е синергията между строителство на ВЕИ, доставка на газ и мобилни разплащания? Примерно. Защото за мен това са много различни бизнеси изискващи различни компетенции и познанства. Хубаво че и трите са перспективни ама нищо общо с нищо общо. За мобилните разплащания ти трябва най-вече изключителен технически екип, който бързо да направи страхотен продукт, от който на early adopters да им потекат лигите и да започнат да говорят за продукта ти. За газта ти трябва най-вече як политически гръб и познанства. Според мен нито Сирма са технологичната компания, която им е нужна на ADVEQ, нито пък имат политическия гръб, който им трябва.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Балониада Разгледай мнение
                      Как ще се "пораздвижат", като собствения капитал е 30 мил, а капитализацията е 20% отгоре ??? Има подценени адцици, но точно пък този не е оферта, според мен. Особено с проектите с неясен резултат. Не е препоръка.
                      "много" обичам мнения на автори с 20-30 поста, абе ти вчера си влезнал във банята като Факушка и какво днес вече си изкъпан и се казваш Балониада ?
                      Бизнесите въобще не са толкова лоши:
                      1. Производство, съхранение и търговия на зърнени и др. култури
                      2. Доставчик на интернет
                      3. Строителство на ВЕИ
                      4. Доставка на газ
                      5. разплащания ч/з мобилни телефони

                      е кое е с неясно бъдеще?
                      Нямам акции ама като пишат такива мишоци - все повече се замислям.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение
                        Дано се пораздвижат нещата тук!
                        Аз съм доволен, че не пада безкрайно много, като другите акции на БФБ. Но ми се ще и да тръгне нагоре! Засега сме на нулева територия, ама ако сложим пропуснатите лихви е отрицателна доходността до момента.
                        Как ще се "пораздвижат", като собствения капитал е 30 мил, а капитализацията е 20% отгоре ??? Има подценени адцици, но точно пък този не е оферта, според мен. Особено с проектите с неясен резултат. Не е препоръка.

                        Коментар


                        • Дано се пораздвижат нещата тук!
                          Аз съм доволен, че не пада безкрайно много, като другите акции на БФБ. Но ми се ще и да тръгне нагоре! Засега сме на нулева територия, ама ако сложим пропуснатите лихви е отрицателна доходността до момента.

                          Коментар


                          • о напротив имат няколко интересни проекта, според мен.
                            и доста ПФ им стоят зад гърба!
                            Интересно защо не тръгва ?
                            Вече имат и срок на съществуване - до 2016г!!!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                              Някой има ли представа защо тази акция не върви?
                              може да е шит, знае ли човек
                              Не е препоръка... !!!
                              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                              Коментар


                              • Някой има ли представа защо тази акция не върви?

                                Коментар

                                Working...
                                X