IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Симат АД (3JI / SIMAT)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Браво на умни Инвеститори инвестирали в СИМАТ компания на Българска База Борса
    Браво

    Коментар


    • Някой да знае какво става със СИМАТ???
      Мнението ми не е препоръка!!!

      Коментар


      • Kolegi,какво става тук???
        Защо изчезнаха продавачите на СИМАТ ?
        Не препоръчвам никому нищо.

        Коментар


        • n/a

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Investorrr
            При условие, че не е ясно дали ще се ликвидира - това за мен е по-добре, или ще се разчита на газифицирането на площадката и съвземане на производството - също добре, според мен е справедливо да се търгува на 2/3 от счетоводната стойност, която както виждаме, годишно слабо се понижава, като пониженията са символични. 2/3 от счетоводната стойност за мен е справедливата цена на този етап )
            Да, сигурно си прав. Имам много малко и не го следя, затова питам. Благодаря за мнението.

            Коментар


            • При условие, че не е ясно дали ще се ликвидира - това за мен е по-добре, или ще се разчита на газифицирането на площадката и съвземане на производството - също добре, според мен е справедливо да се търгува на 2/3 от счетоводната стойност, която както виждаме, годишно слабо се понижава, като пониженията са символични. 2/3 от счетоводната стойност за мен е справедливата цена на този етап )

              Коментар


              • Колко тук е спрпаведливата цена според Вас?

                Коментар


                • Що го сринахте така това дружество?? 33% от счетоводната стойност - непреоценявана в последните 5 години, според мен е прекалено, при все, че към 33% е фрее флоата, който се държи от миноритарни акционери, така че не виждам опасност от източване - все ще има кой да защити интереса на миноритарите, така че тази цена от 3.6 лв. си остава загадка за мен, която обяснявам само от ликвидната криза в скоро време )

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Phoenixheart
                    На 28.01.2008 год. в БФБ-София АД е постъпил
                    отчет към четвърто тримесечие на 2007 год. от
                    Симат АД-Габрово /SIMAT/

                    нещата не изглеждат добре, кога ще стане това газифициране на площадката?
                    Наистина, иначе добре представения и в срок, според изискванията на КФН отчет за 2007 г., е поредният разочароващ отчет, понеже в него виждаме, че дружеството продължава да работи за загуба – не е притеснителна като размер, продължава да не увеличава значително производството си, и продължава да работи с 25 работника )

                    Така или иначе, доброто финансово състояние се запазва – почти никаква задлъжнялост, както и счетоводна стойност от 10.63 лв. на акция., при все че преоценка на актива не е правена в близките 5 години, говори че евентуален ликвидационен дял би бил хубава сума – над 30 лв., според мен. ДМА в отчета продължават да са на една и съща сума, така че очевидно от отчетите - не се разпродават ДМА, както някои твърдяха ) Над 30% е дела на миноритарните акционери, така че, според мен, има кой да защити общия интерес, при необходимост.

                    Долното е от отчета на мениджмънта, и да се надяваме, че ще има развитие в тази посока през 2008 г., каквото, за съжаление не видяхме през 2007 г.

                    „ДРУЖЕСТВОТО Е С ДЪЛГОГОДИШЕН ОПИТ В СФЕРАТА НА ПРОИЗВОДСТВОТО И РЕАЛИЗАЦИЯТА НА ИЗОЛАЦИОННИ МАТЕРИАЛИ ОТ СТЪКЛЕНИ ВЛАКНА,ИМА ДОБРЕ ИЗГРАДЕНА ИНФРАСТРУКТУРА. „СИМАТ” АД ЗАЛАГА И НА ДЪЛГОГОДИШНИТЕ ТЪРГОВСКИ ОТНОШЕНИЯ СЪС ЗАПАДНИ ФИРМИ ОТ БРАНША.ФИРМАТА ПРИТЕЖАВА ЕДНА ОТ ДОБРИТЕ И СЪВРЕМЕННИ ИНСТАЛАЦИИ ЗА СТЪКЛЕН ВОАЛ В ЕВРОПА.ВЪПРЕКИ ТОВА ДРУЖЕСТВОТО ИМА НУЖДА ОТ ИЗГРАЖДАНЕ НА НОВИ МОЩНОСТИ СВЪРЗАНИ ГЛАВНО СЪС СОБСТВЕНО ПРОИЗВОДСТВО НА СТЪКЛЕНИ ПЕЛЕТИ И СТ.ВЛАКНА.ТОВА РАЗБИРА СЕ Е СВЪРЗАНО С ГАЗИФИЦИРАНЕТО НА ПЛОЩАДКАТА И ЗАВИСИ ОТ ПРОКАРВАНЕТО НА ПРИРОДЕН ГАЗ В ГАБРОВО.
                    ………….

                    ІV.ПРЕДВИЖДАНО РАЗВИТИЕ НА ДРУЖЕСТВОТО.

                    ЗА В БЪДЕЩЕ ФИРМАТА ЩЕ РАБОТИ ПО СЛЕДНИТЕ ОСНОВНИ НАПРАВЛЕНИЯ:
                    - ГАЗИФИЦИРАНЕ НА ПЛОЩАДКАТА
                    - РЕМОНТ И ОБНОВЯВАНЕ НА ОСНОВНИ ВЪЗЛИ
                    - РАЗШИРЯВАНЕ АСОРТИМЕНТА НА ПРОДУКЦИЯТА
                    - ПРОИЗВОДСТВО НА КРАЙНИ ИЗДЕЛИЯ ОТ СТЪКЛЕН ВОАЛ”

                    Не е препоръка, все още имам акции )

                    Коментар


                    • На 28.01.2008 год. в БФБ-София АД е постъпил
                      отчет към четвърто тримесечие на 2007 год. от
                      Симат АД-Габрово /SIMAT/

                      нещата не изглеждат добре, кога ще стане това газифициране на площадката?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Nick Leesоn
                        Големи сте симпатяги
                        Как ще излизате като се търсят има няма 139 акции
                        Абе, да стане газификацията на завода, тогава пак ще си говорим )

                        Коментар


                        • Големи сте симпатяги
                          Как ще излизате като се търсят има няма 139 акции

                          Коментар


                          • Щом ти чакаш, и аз ще чакам хахаха )

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Investorrr
                              Аз следя само търговията по позицията. Направи ми впечатление, че посредникът, през който минаха големите пакети, продължава да купува, като последно взе 2 000 бр. тия дни на 8.80 лв., на което определно обърнах внимание ) Според мен, ключа за бараката тук, е газификацията на площадката на завода, ако някой има пресни новини, би било интересно да ги сподели, ако ли не ще чакаме инфото от отчетите )
                              Ste chakame. Tova drujestvo go chaka sudbata na izbroenite ot men po-dolu.

                              Коментар


                              • Аз следя само търговията по позицията. Направи ми впечатление, че посредникът, през който минаха големите пакети, продължава да купува, като последно взе 2 000 бр. тия дни на 8.80 лв., на което определно обърнах внимание ) Според мен, ключа за бараката тук, е газификацията на площадката на завода, ако някой има пресни новини, би било интересно да ги сподели, ако ли не ще чакаме инфото от отчетите )

                                Коментар

                                Working...
                                X