IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Девин АД (6D3 / DEVIN)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от buba4ko Разгледай мнение
    Мерси за инфото
    Само малко доуточнение - може ли да ги изтегля от друг клон на банката, защото съм от провинцията? Или дали са при посредника ми? но това са дреболии, важно че не са се загубили. Както мострой, примерно
    Ами не са в посредникът ви. Също доколкото знам не може в друг клон на Райфайзен, ноооо можете да се обадите на Гогол, там е централата, ако в офиса не знаят, звъннете на брокерите. Също може да звъннете на брокерите на Елана, те бяха посредник по търговото и те са ми разяснявали процедурата.

    Наскоро един познат взе парите на негов познат, като неговия познат му бе дал пълномощно.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
      По лесно не може да бъде, защото те вече са продадени автоматично.
      Купувач е станал търговият предложител Адвент, а вашите пари ви чакат в специална сметка в Райфайзенбанк на ул. Гогол в София (централаната на банката).
      Цената на акция, която получавате е 3,5 лв., тоест цената от търговото.

      Всичко това е резултат от много добра законова защита и вече имате пари, а не акции, които след търгово, често не струват нещо особено, най-малкото защото вече не се търгуват пазарно.

      Поздрави
      Мерси за инфото
      Само малко доуточнение - може ли да ги изтегля от друг клон на банката, защото съм от провинцията? Или дали са при посредника ми? но това са дреболии, важно че не са се загубили. Както мострой, примерно

      Коментар


      • Първоначално изпратено от buba4ko Разгледай мнение
        Здравейте, знам че тук не е мястото на този въпрос, но ако може да ми отговори и да ме насочи:
        Имам известен брой акции на Девин АД, и скоро не бях гледал и сега гледам че дружеството вече е "отписано от публичност". Някой да знае как може да си продам акциите и горе долу каква цена може да очаквам?
        Мерси предварително!
        По лесно не може да бъде, защото те вече са продадени автоматично.
        Купувач е станал търговият предложител Адвент, а вашите пари ви чакат в специална сметка в Райфайзенбанк на ул. Гогол в София (централаната на банката).
        Цената на акция, която получавате е 3,5 лв., тоест цената от търговото.

        Всичко това е резултат от много добра законова защита и вече имате пари, а не акции, които след търгово, често не струват нещо особено, най-малкото защото вече не се търгуват пазарно.

        Поздрави

        Коментар


        • как да си продам акциите от Девин?

          Здравейте, знам че тук не е мястото на този въпрос, но ако може да ми отговори и да ме насочи:
          Имам известен брой акции на Девин АД, и скоро не бях гледал и сега гледам че дружеството вече е "отписано от публичност". Някой да знае как може да си продам акциите и горе долу каква цена може да очаквам?
          Мерси предварително!

          Коментар


          • разминаване между правилника на ЦД и наредбата на КФН за търговите предлагания е причината. така или иначе нищо фатално не се е случило за теб, защото при всички положения си получаваш полагащите ти се 3.50 на акция.
            Абе, къде е батко бе?

            Коментар


            • Обади се на Елана - ще ти обяснят. Има един "бъг" в тълкуването на разпоредбите от страна на ЦД.

              Коментар


              • Някой знае ли какво стана с акциите на Девин? Защо ми изчезнаха от портфейла? На борсата има поръчки, а моите акции изчезнаха. От посредника отговориха, че Централен депозитар вчера ги е отписало от сметките ни, защото било край на търговото предложение. Доколкото четох край на търговото е 13.05.2010? Кой не е в час-БФБ или ЦДАД?

                Коментар


                • http://dnevnik.bg/pazari/2010/04/21/...t_na_godinata/

                  Коментар


                  • Kakва е тази история с Девин
                    емитираха акции по около 6 лв мисля бяха, сега затварят на 3.50 лв
                    Чиста далавера. Ами то да вземат всички да се отпишат сега - ще са на далавера.
                    Трябва ли да се разрешава това - специалистите какво казват ?

                    Коментар


                    • какво става тука?!
                      Издаде временна забрана за публикуване на търгово предложение от „Адвент Уотър (Люксембург)” С.а.р.л. за закупуване чрез инвестиционен посредник „Елана Трейдинг” АД, гр. София, на акции на „Девин” АД, гр. Девин от останалите акционери на дружеството.

                      http://www.fsc.bg/go.idecs?i=19636
                      Mind tricks do not work on me, only money

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от обзървър
                        Който не продаде акциите си от Девин сега, ги подарява на Адвент
                        http://www.investor.bg/?cat=5&id=93752
                        bullshit

                        Коментар


                        • Адвент започва процедура за отписване на Девин след успех на търговото
                          http://www.investor.bg/?cat=5&id=93752

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Phoenixheart
                            Има го и варианта за squeze out.
                            А, това 100% ще го направят. Въпросът е да не би някой ИП имащ знание за плановете на Адвент да започне да изкупува свободните акции и да натрупа солиден процент и после да създава проблеми.
                            Същата ситуация стана с БТК преди 3 години, когато Julius Baer купиха малко над 5% и предотвратиха отписването на компанията. Сега стоят и се чудят защо го направиха, ама тогава сигурно е изглеждала страхотна идея.
                            А Девин сега трябва доста да увеличи профитабилността. Сега Адвент като сложат едно 20млн евро дълг в структурата, все от някъде ще трябва да се плащат лихвите и главниците.

                            Коментар


                            • Има го и варианта за squeze out.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от margen
                                Някой има ли идея защо не изкупуват през борсата, при положение, че има предлагане под и на цената на търговото?
                                Според мен ще искат да изкупят по-големите пакети извън борсата, за да могат да отправят търговото за остатъчен процент близък до 5%.
                                Освен това борсовите цени ако са над 3.50лв им прецакват 3-month VWAP, които служи като бенчмарк за пода на цената при търгово. Няма да могат да отправят търгово на 3.50лв ако се окаже, че в последния един месец са купували акции на 3.55лв през борсата.

                                Коментар

                                Working...
                                X