IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Песимизъм на БФБ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Нвидия балона се пръсна,което значи много червено на БФБ,а на други места кафяво !


    Коментар


    • Тази тема ще стане доста актуална

      Софикс 810 текущо

      Коментар


      • Опитвам се да отворя темата за Оптимизма за да се надъхам малко ,а там ми изписва "Sorry, you are not authorized to view this page"

        Коментар


        • Апчих! Пълно ръководство за добри обноски

          Коментар


          • Първоначално изпратено от wannarock
            Първоначално изпратено от INSIDER-A
            Първоначално изпратено от wannarock
            Първоначално изпратено от INSIDER-A
            Президентът на Бразилия Луиз Игнасио Лула да Силва обвини "белите хора със сини очи" за световната икономическа криза.

            Веднага да си признаят :-) :-) :-)
            не съм аз мойте са пъстри
            Сигурно е Сашко :-)
            пак ли той....
            ТОЙ Е :-)

            МНЕНИЕТО МИ (в никакъв случай) НЕ Е ПРЕПОРЪКА ЗА ПОКУПКА ИЛИ ПРОДАЖБА НА ЦЕННИ КНИЖА

            Коментар


            • Първоначално изпратено от INSIDER-A
              Първоначално изпратено от wannarock
              Първоначално изпратено от INSIDER-A
              Президентът на Бразилия Луиз Игнасио Лула да Силва обвини "белите хора със сини очи" за световната икономическа криза.

              Веднага да си признаят :-) :-) :-)
              не съм аз мойте са пъстри
              Сигурно е Сашко :-)
              пак ли той....
              Не е съвет за покупко-продажба на акции

              Коментар


              • Първоначално изпратено от wannarock
                Първоначално изпратено от INSIDER-A
                Президентът на Бразилия Луиз Игнасио Лула да Силва обвини "белите хора със сини очи" за световната икономическа криза.

                Веднага да си признаят :-) :-) :-)
                не съм аз мойте са пъстри
                Сигурно е Сашко :-)
                МНЕНИЕТО МИ (в никакъв случай) НЕ Е ПРЕПОРЪКА ЗА ПОКУПКА ИЛИ ПРОДАЖБА НА ЦЕННИ КНИЖА

                Коментар


                • Първоначално изпратено от INSIDER-A
                  Президентът на Бразилия Луиз Игнасио Лула да Силва обвини "белите хора със сини очи" за световната икономическа криза.

                  Веднага да си признаят :-) :-) :-)
                  не съм аз мойте са пъстри
                  Не е съвет за покупко-продажба на акции

                  Коментар


                  • Президентът на Бразилия Луиз Игнасио Лула да Силва обвини "белите хора със сини очи" за световната икономическа криза.

                    Веднага да си признаят :-) :-) :-)
                    МНЕНИЕТО МИ (в никакъв случай) НЕ Е ПРЕПОРЪКА ЗА ПОКУПКА ИЛИ ПРОДАЖБА НА ЦЕННИ КНИЖА

                    Коментар


                    • След кризата ще сме още по-бедни от преди
                      Мерките за преодоляване на кризата не дават конкретни резултати. Американската централна банка продължава да залива финансовите пазари със свежи пари. Европейците също се опитват да противодействат чрез собствени мерки. Преодоляването на кризата обаче изисква сътрудничество и международна солидарност - смята в коментара си Карл Цавадски.

                      Всяка страна е длъжна да даде своя принос за преодоляването на глобалната икономическа и финансова криза, но място за солови акции няма. Националните мерки трябва да бъдат внесени в контекста на международните усилия за преодоляване на кризата. Връщането към остарели образци на поведение като протекционизъм може да изостри кризата допълнително.

                      Когато алчността подменя здравия разум...

                      Този извод се налага от анализа на Голямата депресия през 30-те години на миналия век. Федералната канцлерка Меркел не напразно призова към сътрудничество на мястото на изолацията. Разбира се, подобен апел е по-лесен за произнасяне, отколкото за реализиране.

                      В сегашната ситуация като начало е нужно да се спре низходящата тенденция в развитието на икономиките. В същото време би било препоръчително още отсега да се помисли за механизми за предотвратяване на подобни кризи в бъдеще, а това означава да се подчини целият финансов сектор на по-силен контрол и регулация, за да не се повтарят фаталните грешки, на които ставаме свидетели в момента.

                      Защото, когато алчността подменя здравия разум, и когато към всичко това се добави и немалка порция престъпна енергия, пожарът на кризата се разпространява шеметно. Важно е и това, че ЕС държи в запас 50 милиарда евро, с които да предотврати евентуални финансови затруднения в страните-членки.

                      След кризата ще сме още по-бедни от преди

                      Тези пари могат да се окажат изключително важна подкрепа за онези южни и югоизточноевропейски държави от общността, които още не са част от еврозоната, които обаче са натрупали огромни задължения в чужда валута и поради обезценяването на собствените им пари сега са изправени пред трудността да изплащат все по-увеличаващите се лихви.

                      В този случай съветите за предпазливо поведение няма да помогнат, защото е нужна практическа солидарност и подкрепа, а финансово силните страни, например Германия, са готови за подобно нещо. Сегашната криза със сигурност още не е достигнала своята кулминационна точка. В подобна ситуация помагат само огромни количества пари, които да осуетят ефекта на доминото сред фалиращите банки. Ясно е обаче и друго: след кризата държавите ще трябва да се върнат към санирането на бюджетите, а това означава, че след кризата ще сме още по-бедни от преди.

                      Източник: Deutsche welle

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Дъното
                        Днес вкараха малко пари от Корпа и се наперихте ... ще ви видя утре царе на загубите !! .
                        lose some to win some... story of a champion
                        if u don't know...now u know

                        Коментар


                        • Днес вкараха малко пари от Корпа и се наперихте ... ще ви видя утре царе на загубите !! .
                          Аз винаги купувам на върха и продавам на дъното!!!!!!!!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от B.Graham
                            Първоначално изпратено от wannarock
                            Първоначално изпратено от B.Graham
                            Първоначално изпратено от wannarock
                            Бенджи, оспамихме хубавата тема за песимизма
                            Ми те тролстваха две години в нашата тема.
                            и на мен ми писна да чета за депозити
                            ама дай да не правим като тях
                            да си пишат тука
                            Що бе?Може да пишеме стига да е песимистично.Например:"Мъка ще има за мечетата Много лошо.Просто не виждам светлина за мечия тунел Никаква надежда".
                            това за мечия тунел не беше никак прилично
                            Не е съвет за покупко-продажба на акции

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от wannarock
                              Първоначално изпратено от B.Graham
                              Първоначално изпратено от wannarock
                              Бенджи, оспамихме хубавата тема за песимизма
                              Ми те тролстваха две години в нашата тема.
                              и на мен ми писна да чета за депозити
                              ама дай да не правим като тях
                              да си пишат тука
                              Що бе?Може да пишеме стига да е песимистично.Например:"Мъка ще има за мечетата Много лошо.Просто не виждам светлина за мечата сган Никаква надежда".
                              Life won't wait for you.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от B.Graham
                                Първоначално изпратено от wannarock
                                Бенджи, оспамихме хубавата тема за песимизма
                                Ми те тролстваха две години в нашата тема.
                                и на мен ми писна да чета за депозити
                                ама дай да не правим като тях
                                да си пишат тука
                                Не е съвет за покупко-продажба на акции

                                Коментар

                                Working...
                                X