IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да се премахне ли ЛЯТНОТО ЧАСОВО ВРЕМЕ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от John Gotti Разгледай мнение
    Аз пък гласувам да се премахне ЗИМНОТО с две ръце! Аман от този мрак!
    А аз гласувам за премахване на ВРЕМЕТО и ЧАСОВНИКА. Крайно време е да премахнем тези капиталистически отживелици. Всеки трябва сам да си определя как чувства времето. Някой може да реши че сега е 12 часа и е обедно време. Но защо аз трябва да реша същото? Може пък да реша че сега е 15 часа следобед и е време за следобедна дрямка? Или пък че вън е вечер, макар че слънцето е високо в небето. Какво значение има слънцето, след като аз искам да е вечер?
    Всеки сам да си решава какво време е сега, така е правилно, а не да гледаме някакви бездушни съоръжения наречени часовници, и да се съобразяване с тях. Вече е 21 век и трябва да скъсаме със старовремските клишета. Премахнахме пола, сега е ред и на времето. Айнщайн ряпа да яде,

    Коментар


    • Аз пък гласувам да се премахне ЗИМНОТО с две ръце! Аман от този мрак!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Ve6ter Разгледай мнение
        И така да си остане - не е кой знае каква драма. И да го махнат - става. Не мисля, че като цяло казусът е някъв ултра драматичен.
        Разбира се, на чужд ръб, и 100 тояги, са малко.

        Коментар


        • И така да си остане - не е кой знае каква драма. И да го махнат - става. Не мисля, че като цяло казусът е някъв ултра драматичен.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Powell Overwhelming Разгледай мнение
            Аз съм твърдо за премахването на смяната в часово време.
            Вредите от нея, са повече. Природата най- добре знае, кое е по-вървежно.

            Коментар


            • Аз съм твърдо за премахването на смяната в часово време.

              Коментар


              • Най-добре са тези, които нямат часовник на ръката и началник на главата
                Аз нямам часовник

                Въпреки, че сам се събуждам горе-долу рано, лятото ще ми е гадно по астрономическото време - слънце в 4,00

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                  Тея дето не ходят на работа като пенсионерите стават и си лягат с кокошките - е баба ми. Като е светло става, като е тъмно се прибира и си ляга. Лятото по-късно, зимата по-рано, щото няма какво да се прави.

                  То и аз съм така - ставам със слънцето. По разбираеми причини сега не си лягам със слънцето, щото много рано залязва.
                  Сам се будя навреме особено, ако имам важно пътуване (будилникът е за гаранция, че няма да пропусна) но, като се пенсионирам, нещата може и да се променят.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                    Аз пък така хубаво си спя със слънцето, че няма къде повече. Сутрин се събуждам съгласно вътрешната ми нагласа в колко часа трябва да се събудя. Все едно си имам вътрешен часовник, и той работи изключително добре. Засега психически съм си го настроил да се събуждам в 9 часа сутринта, и това винаги се случва с +/- 5 минути точност. При смяната на времето вътрешния ми часовник се обърка, но до ден-два ще се поправи....

                    Било е да се налага да се събудя много по-рано например заради някоя командировка, но интересното е, че винаги се събуждам 5-10 минути преди часовника да ми звънне. Това случва ли се и при вас?

                    Също така съм си купил и един китайски светещ електронен часовник с големи цифри, който играе и ролята на нощна лампа, защото осветява стаята достатъчно добре, щото да не се препъвам през нощта. Та ако случайно се събудя, хвърлям по едно око колко е часа, и на секундата заспивам отново. Това предполагам спомага вътрешния ми часовник да върви по-точно ...
                    При мен се случва редовно да се събудя 10-15 мин преди часовника и даже вече не си правя труд да включвам аларма.
                    Само във важни случаи, за допълнителна подсигуровка.
                    На практика се оказва, че винаги я изключвам преди да се стартира. (ако не забравя)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                      Тея дето не ходят на работа като пенсионерите стават и си лягат с кокошките - е баба ми. Като е светло става, като е тъмно се прибира и си ляга. Лятото по-късно, зимата по-рано, щото няма какво да се прави.

                      То и аз съм така - ставам със слънцето. По разбираеми причини сега не си лягам със слънцето, щото много рано залязва.
                      Аз пък така хубаво си спя със слънцето, че няма къде повече. Сутрин се събуждам съгласно вътрешната ми нагласа в колко часа трябва да се събудя. Все едно си имам вътрешен часовник, и той работи изключително добре. Засега психически съм си го настроил да се събуждам в 9 часа сутринта, и това винаги се случва с +/- 5 минути точност. При смяната на времето вътрешния ми часовник се обърка, но до ден-два ще се поправи....

                      Било е да се налага да се събудя много по-рано например заради някоя командировка, но интересното е, че винаги се събуждам 5-10 минути преди часовника да ми звънне. Това случва ли се и при вас?

                      Също така съм си купил и един китайски светещ електронен часовник с големи цифри, който играе и ролята на нощна лампа, защото осветява стаята достатъчно добре, щото да не се препъвам през нощта. Та ако случайно се събудя, хвърлям по едно око колко е часа, и на секундата заспивам отново. Това предполагам спомага вътрешния ми часовник да върви по-точно ...
                      Last edited by Mateev; 02.11.2021, 15:32.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pao Разгледай мнение
                        Отделно много ми е трудно да си представя човек, който всеки ден става по едно и също време в продължение на годината и промяната от един час, направена през почивните дни, ще му обърка живота, биохимията и каквото още се сетите.
                        Без да съм правил научно проучване допускам, че повечето хора не стават всеки ден от годината по едно и също време, дефинирано като час. Също допускам, че има тенденция в почивните дни голяма част от хората да стават по-късно, сравнено с работните дни.
                        Тея дето не ходят на работа като пенсионерите стават и си лягат с кокошките - е баба ми. Като е светло става, като е тъмно се прибира и си ляга. Лятото по-късно, зимата по-рано, щото няма какво да се прави.

                        То и аз съм така - ставам със слънцето. По разбираеми причини сега не си лягам със слънцето, щото много рано залязва.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от lockdown Разгледай мнение

                          Пълни глупости, ако няма лятно часово време пак ще си работим в светлата част от денонощието. Това е било проблем, когато много хора са копали на нивата и лятото е трябвало да стават в 4 сутринта, затова "психологически" този час е преместен на 5. Сега няма толкова бачкатори по полето, освен това при жътва се бачка денонощно.
                          Днешните комбайни имат климатици

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pao Разгледай мнение
                            Пак да кажем:
                            С промяната на часа се получава по-добро съвпадане на светлата част на денонощието с активността ни за работа, за училище.
                            Пълни глупости, ако няма лятно часово време пак ще си работим в светлата част от денонощието. Това е било проблем, когато много хора са копали на нивата и лятото е трябвало да стават в 4 сутринта, затова "психологически" този час е преместен на 5. Сега няма толкова бачкатори по полето, освен това при жътва се бачка денонощно.

                            Коментар


                            • Ако ще има лятото "зимно" часово време, предпочитам да си въртя стрелките.

                              Коментар


                              • Пак да кажем:
                                С промяната на часа се получава по-добро съвпадане на светлата част на денонощието с активността ни за работа, за училище.

                                Отделно много ми е трудно да си представя човек, който всеки ден става по едно и също време в продължение на годината и промяната от един час, направена през почивните дни, ще му обърка живота, биохимията и каквото още се сетите.
                                Без да съм правил научно проучване допускам, че повечето хора не стават всеки ден от годината по едно и също време, дефинирано като час. Също допускам, че има тенденция в почивните дни голяма част от хората да стават по-късно, сравнено с работните дни.

                                Хайде да продължа: на повечето хора им се случва да пътуват за някъде, да се срещат с приятели в късни часове, да пишат доклади до късно вечер и всякакви други дейности, които променят ежедневния монотонен ритъм. Съответно лягането за и ставането от сън можем да допуснем, че всъщност в немалка част от дните е в нефиксиран час.
                                А какво става, когато пътуваме в чужбина и сменяме часовата зона? Искаме или не трябва да се настроим към часовете на слънцегреене.

                                Всъщност ще е интересно да се види има ли човек (поне един), който да ляга за и става от сън по едно и също време за някакъв сравнително дълъг период примерно поне година, така че да се хване ефекта върху него от промяната на часа.

                                Относно затруднения за някой да настрои машини, компютри и прочие мисля, че когато говорим за Четвърта индустриална революция не би следвало въобще да се изтъкват такива аргументи. Технологиите вече решават много по-сложни задачи.

                                Коментар

                                Working...
                                X