IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пенсиониране след 15 г., 3-5% доходност, без злато и биткойн, на БФБ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

    работата е там че със 100к ти трябва 60% доходност за да получиш приличен стандарт (5000 лева месечно).
    Такава доходност и от незаконна дейност не можеш постигна, камо ли от хазарт.
    Трябва да въртиш ДЕСЕТКИ МИЛИОНИ за да има смисъл. То за цяла година няма толкова оборот на нашата борса=капут
    Боте, говоря принципно, примера е да се види разликата, ако искаш и милион можеш да сложиш като сума или повече. Другото основно нещо освен натрупване на финанси е възпитанието на подрастващото поколение, защото нерядко се получава- няколко поколения създават, а третото или четвъртото поколение занулява създаденото и връща рода в първи клас голямото междучасие

    Коментар


    • Първоначално изпратено от fortiss. Разгледай мнение

      +1
      Обикновено за забогатяване са нужни 2 поколения.
      Или висок толеранс към риска (без да го обръщаш на хазарт), акъл и много бачкане

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение
        Ето и моите 2 стотинки. Без да ползваш дълг за инвестиции няма как да станеш заможен( говорим в масовия случай където тръгваш от нулата без наследства и т.н.) Разбира се трябва да си правиш много добре сметката и да си преценяваш възможностите. На 100 лева инвестиция дори 60% доходност да постигнеш няма нищо общо с това да постигнеш 6% доходност на 100 000 инвестиция. Но както казах дългът е нож с който можеш и да си отрежеш хляб и да си отрежеш пръста- трябва да знаеш как да го използваш
        работата е там че със 100к ти трябва 60% доходност за да получиш приличен стандарт (5000 лева месечно).
        Такава доходност и от незаконна дейност не можеш постигна, камо ли от хазарт.
        Трябва да въртиш ДЕСЕТКИ МИЛИОНИ за да има смисъл. То за цяла година няма толкова оборот на нашата борса=капут
        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

        Коментар


        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

          Момчета, не се ебавайте. SXR8 е под нивото от преди две години. Т.е. реалната доходност за периода е -20% в най-добрия случай!!! Как се наваксва със това прословуто осмо чудо на света не ми е ясно.

          5% реална доходност от напълно пасивна инвестиция е почти фантастичен филм. Да не говорим, че този филм вече свърши.
          Терзиев пак се излагаш,SP500 се гледа за минимум 5 годишен срок и най добре за 10 години ,индекса има и минусови години но дългосрочно е нагоре и то средно 10% или над тези числа .
          Войни, атомни бомби,земетресения и така нататък не му влияят защото това е американската икономика, и докато акциите в Европа блещукат на борсите тия в Америка са като в дискотека ,с такива скорост тече паричния поток там,това са нещата .

          Коментар


          • Първоначално изпратено от lawyer_21 Разгледай мнение
            Аз залагам на Бъфет, BOSS, Адванс, БФБ, Софарма, Агрия груп, като най-много ще увеличавам в средносрочен план позициите ми в Агрия груп. Не е съвет! Хубава неделя!

            Ще стоиш без пенсия.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение
              Ето и моите 2 стотинки. Без да ползваш дълг за инвестиции няма как да станеш заможен( говорим в масовия случай където тръгваш от нулата без наследства и т.н.) Разбира се трябва да си правиш много добре сметката и да си преценяваш възможностите. На 100 лева инвестиция дори 60% доходност да постигнеш няма нищо общо с това да постигнеш 6% доходност на 100 000 инвестиция. Но както казах дългът е нож с който можеш и да си отрежеш хляб и да си отрежеш пръста- трябва да знаеш как да го използваш
              +1
              Обикновено за забогатяване са нужни 2 поколения.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от lawyer_21 Разгледай мнение
                Аз залагам на Бъфет, BOSS, Адванс, БФБ, Софарма, Агрия груп, като най-много ще увеличавам в средносрочен план позициите ми в Агрия груп. Не е съвет! Хубава неделя!
                +1

                Коментар


                • Аз залагам на Бъфет, BOSS, Адванс, БФБ, Софарма, Агрия груп, като най-много ще увеличавам в средносрочен план позициите ми в Агрия груп. Не е съвет! Хубава неделя!

                  Коментар


                  • Много експерт у форума.

                    Коментар


                    • Ето и моите 2 стотинки. Без да ползваш дълг за инвестиции няма как да станеш заможен( говорим в масовия случай където тръгваш от нулата без наследства и т.н.) Разбира се трябва да си правиш много добре сметката и да си преценяваш възможностите. На 100 лева инвестиция дори 60% доходност да постигнеш няма нищо общо с това да постигнеш 6% доходност на 100 000 инвестиция. Но както казах дългът е нож с който можеш и да си отрежеш хляб и да си отрежеш пръста- трябва да знаеш как да го използваш

                      Коментар


                      • Азбучна истина е че доходността трябва да бъде по-висока от инфлацията и че работеща компания трябва да генерира нетен доход по-висок от инфлацията. Инвестирането във индекс е някакъв начин да се осигури доход - но ако ръстта на индекса е по-нисък от инфлацията то тази инвестиция на практика е губеща. Трябва да се търси нещо което да предостави по-висок доход. Ето една такава възможност - инструмента се нарича swiss dots и се предлага от swissquote. Това е деривативен инструмент който се предлага върху различни базови активи - като има варианти да се печели и в двете посоки - когато цената на базовия актив расте или пада. Хубавото е че таксата/брокерската комисионна е фискирана - при покупка и продажба и че има различни варианти за покупка продажба - тези варианти се определят от нивата на stop loss и от така нареченото ratio. Приложил съм видео. При добър избор на инструмент може да се получи много висока доходност 40%+. Предлагат се върху различни базови активи - акции, индекси, валути, стоки. Понеже има елемент ratio - може да се купи такъв инструмент който да отговаря на 100 единици от базовия - но инвестицията е пъти по-малка. Ако базовия актив нарастне със 1% - средно този дериватив расте с 4-5% Не се търгуват на марджин. https://www.youtube.com/watch?v=fk7jFRFRubo

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от lawyer_21 Разгледай мнение

                          Аз мисля, че точно БФБ е добър вариант за дългосрочно инвестиране! Компаниите ни са подценени и с ниско ниво на дълг за разлика от западните и американските.
                          Вярно че са МНОГО подценени и с нисък дълг, но колко са с повече от 60% фрий флот че да се търгуват ликквидно ;-)

                          Коментар


                          • 90 х на година ми трябват още от сега, за да преживявам.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dido_yord Разгледай мнение

                              На БФБ не е добра идея за дългосрочна инвестиция. Обаче ЕТФ на международни пазари е перфектна дългосрочна инвестиция и осигуряват прилична доходност, без да правиш нищо.
                              Тук повечето са спекуланти и трудно може да получиш обективно мнение.
                              Относно инфлацията в България е напълно нормално да бъде висока, като няма нормален кокурентен пазар.
                              Аз мисля, че точно БФБ е добър вариант за дългосрочно инвестиране! Компаниите ни са подценени и с ниско ниво на дълг за разлика от западните и американските.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                                Пъпеш, ще пиша много бавно, за да ме разбереш.

                                2022 имаш 17% инфлация; 2023 засега имаш 2%. Официално от НСИ. Да, ама не забравяй, че туй осмото чудо на света действа и за инфлацията.

                                За същия период SXR8 ти е на 420 евро - и тогава и днес. Отделно еврото ти е 5% по-слабо от ноември 2021 година.

                                Това не е инвестиция, а погром. Ясно защо си нервен, ама не си го изкарвай на хора, които отделят от времето си, за да ти оправят грешните сметки.
                                На БФБ не е добра идея за дългосрочна инвестиция. Обаче ЕТФ на международни пазари е перфектна дългосрочна инвестиция и осигуряват прилична доходност, без да правиш нищо.
                                Тук повечето са спекуланти и трудно може да получиш обективно мнение.
                                Относно инфлацията в България е напълно нормално да бъде висока, като няма нормален кокурентен пазар.

                                Коментар

                                Working...
                                X