IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Отваряне на депозит / купуване на облигации в чужбина дистанционно

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от минувач Разгледай мнение
    През Елана глобал трейдър ли го направи ?
    Bg trader

    Коментар


    • Инвестирал съм над 100 000 евро през Елана
      През Елана глобал трейдър ли го направи ?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от LuRas Разгледай мнение

        Аз да благодаря за информацията все пак, от написаното разбрах, че ако имаш "много пари" е хубаво да ги дават на Елантра. Аз пък имам повече от теб, но не виждам какво общо има сумата с дадената задача.

        Свързах се с Eurofinance днес и за 15 мин ми обясниха всичко, а таксите им са многократно по-ниски. Има и други алтернативи и съм дошъл тук за да науча повече, не да се обяснявам все едно съм в VW форум.

        Данъците също не са ясни, но се дават съвети наляво и надясно - през IBKR стана ясно че ДЦК подлежат на облагане, защото не са на регулиран пазар. Затова се търси посредник на XETRA и тогава вече няма облагане. За Щатските също има споразумение за двойно облагане и данъка там е 10%, но както каза, валуитния риск не си заслужава.

        Работил съм на Блумбърг терминал и имам сертификат даже, но и това не знам какво общо има. А за TBI, скандалното е че ако се регистрираш през немски сайт дават по-висока лихва, отколкото през българския. Изобщо не е утъпкана пътека това с инвестициите в облигации и не разбирам откъде толкова самочувствие, но окей.
        1.След като имаш повече пари от мен и смяташ че 120 евро е всиока такса за такива сделки се оправяй ,но имай в предив че много често евтиното излиза скъпо,а Еалана имат висока репутация и доказан опит и с клиенти и с обслужване ,лично аз предпочитам да получа добър съпорт и всичко да е едно към едно както го очаквам .
        2.След като имаш сертификат за Блумбърг терминала ,не виждам защо не си купиш облигации ?..не знам ..10% е данъка и този данък се плаща заради мястото на сделката ,понеже е с посредник ,дали Елана или друг тя е извън самата борса ,между борсата и теб има друг ,затова е 10% ако ти сам без посредник сключиш сделка на борсата и продадеш пак на нея,борса в Европа/регулирана /,данък няма .
        3.Какви са алтернативите ?Може и да има ,ако има давай да чуем

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

          Писах един път и това ще е последния .
          Инвестирал съм над 100 000 евро през Елана , в ДЦК ,и съм доволен .
          Преди това съм проучил всички банки и който иска да се наиграе и да го излъжат нека се пробва .
          В Елана имате избор защото те продават множество варианти от вторичен пазар и така можете да купите облигации в евро да кажем за 6 месеца ,за 12 месеца ,за 10 месеца или за 14 месеца ,според държавата ,емисията и какво искате като проценти .
          Ще подчертая дебело ,че този пазар е за хора с много пари и сделки за някакви си мижави 20 000 ,30 000, 40 000 или по -малки суми НЕ СИ струва ,заради разходите ,120 евро са много разходи когато имаш малко пари ,но ако вкараш по -голяма сума ,в сравнение с депозита пак си 2-3 пъти с по добро проценти спрямо депозита като сравнение ,че и данъка от 10% да сложиш.
          Въпреки че споделих опит че през IBKR,и други варианти не става и не си струва пак стигате до неща дето аз съм ги минал и Ви ги поднасям с лъжичка .
          Нищо ,де като са Ви дървени главите ,дерзайте ...хората си плащат за Bloomberg терминал и имат оферти ,а Вие искате без пари да имате същата достъпност ... еми ..не става ,ако нямате достатъчно големи суми има Ти Би Ай и Биг Банк ,в Естония
          Аз да благодаря за информацията все пак, от написаното разбрах, че ако имаш "много пари" е хубаво да ги дават на Елантра. Аз пък имам повече от теб, но не виждам какво общо има сумата с дадената задача.

          Свързах се с Eurofinance днес и за 15 мин ми обясниха всичко, а таксите им са многократно по-ниски. Има и други алтернативи и съм дошъл тук за да науча повече, не да се обяснявам все едно съм в VW форум.

          Данъците също не са ясни, но се дават съвети наляво и надясно - през IBKR стана ясно че ДЦК подлежат на облагане, защото не са на регулиран пазар. Затова се търси посредник на XETRA и тогава вече няма облагане. За Щатските също има споразумение за двойно облагане и данъка там е 10%, но както каза, валуитния риск не си заслужава.

          Работил съм на Блумбърг терминал и имам сертификат даже, но и това не знам какво общо има. А за TBI, скандалното е че ако се регистрираш през немски сайт дават по-висока лихва, отколкото през българския. Изобщо не е утъпкана пътека това с инвестициите в облигации и не разбирам откъде толкова самочувствие, но окей.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от LuRas Разгледай мнение
            Да направя един ъпдейт, след много препоръки за Елана и IBKR, се спрях на IBKR. От Елана нямаха особено желание да се занимават, а и не можаха да сметнат данъци и други елементарни неща. За данъчни споразумения с САЩ или формуляр W8BEN като че ли не са чували. Минималната комисионна при тях е 120 евро. За сравнение, в IBKR за 12 продукта за над 50к евро имам разходи за по-малко от 40 евро.

            От IBKR съм частично доволен, след много лутане и експерименти, успях да намеря някакви ДЦК. Ликвидността е покъртителна и след 2 седмици търсене на подходящи бондове, се оказва че нямат достъп до най-ликвидните пазари на европейски ДЦК. В момента разглеждам варианта да инвестирам през ОББ, там ми предложиха много повече немски и австрийски tresury bills. Единствено крият още комисионната колко е и се опитват да ми пробутат други фондове. Освен това ми отне среща ни живо в офис и 2 седмици чакане за отговор.

            Освен ДЦК, се спрях и на MMF ETFs, конкретно XEON и CSH1. И 2та са обезпечени с ДЦК и позволяват бърз изход от инвестицията по всяко време. Подобни фондове се използват от Revolut и Wise за генериране на лихва по гъвкави депозити. Очаквам около 3-3.5% възвръщаемост от тях.

            Положението е много зле, информацията е оскъдна. В реддит намерих може би 3-4 изчерпателни поста по темата от ивнеститори от други държави, но всяка юрисдикция е отделен случай. За разлика от САЩ, където всеки има достъп до пазарите на облигации, в Европа опциите са оскъдни. Това важи още повече за България, за жалост.
            Писах един път и това ще е последния .
            Инвестирал съм над 100 000 евро през Елана , в ДЦК ,и съм доволен .
            Преди това съм проучил всички банки и който иска да се наиграе и да го излъжат нека се пробва .
            В Елана имате избор защото те продават множество варианти от вторичен пазар и така можете да купите облигации в евро да кажем за 6 месеца ,за 12 месеца ,за 10 месеца или за 14 месеца ,според държавата ,емисията и какво искате като проценти .
            Ще подчертая дебело ,че този пазар е за хора с много пари и сделки за някакви си мижави 20 000 ,30 000, 40 000 или по -малки суми НЕ СИ струва ,заради разходите ,120 евро са много разходи когато имаш малко пари ,но ако вкараш по -голяма сума ,в сравнение с депозита пак си 2-3 пъти с по добро проценти спрямо депозита като сравнение ,че и данъка от 10% да сложиш.
            Въпреки че споделих опит че през IBKR,и други варианти не става и не си струва пак стигате до неща дето аз съм ги минал и Ви ги поднасям с лъжичка .
            Нищо ,де като са Ви дървени главите ,дерзайте ...хората си плащат за Bloomberg терминал и имат оферти ,а Вие искате без пари да имате същата достъпност ... еми ..не става ,ако нямате достатъчно големи суми има Ти Би Ай и Биг Банк ,в Естония

            Коментар


            • Да направя един ъпдейт, след много препоръки за Елана и IBKR, се спрях на IBKR. От Елана нямаха особено желание да се занимават, а и не можаха да сметнат данъци и други елементарни неща. За данъчни споразумения с САЩ или формуляр W8BEN като че ли не са чували. Минималната комисионна при тях е 120 евро. За сравнение, в IBKR за 12 продукта за над 50к евро имам разходи за по-малко от 40 евро.

              От IBKR съм частично доволен, след много лутане и експерименти, успях да намеря някакви ДЦК. Ликвидността е покъртителна и след 2 седмици търсене на подходящи бондове, се оказва че нямат достъп до най-ликвидните пазари на европейски ДЦК. В момента разглеждам варианта да инвестирам през ОББ, там ми предложиха много повече немски и австрийски tresury bills. Единствено крият още комисионната колко е и се опитват да ми пробутат други фондове. Освен това ми отне среща ни живо в офис и 2 седмици чакане за отговор.

              Освен ДЦК, се спрях и на MMF ETFs, конкретно XEON и CSH1. И 2та са обезпечени с ДЦК и позволяват бърз изход от инвестицията по всяко време. Подобни фондове се използват от Revolut и Wise за генериране на лихва по гъвкави депозити. Очаквам около 3-3.5% възвръщаемост от тях.

              Положението е много зле, информацията е оскъдна. В реддит намерих може би 3-4 изчерпателни поста по темата от ивнеститори от други държави, но всяка юрисдикция е отделен случай. За разлика от САЩ, където всеки има достъп до пазарите на облигации, в Европа опциите са оскъдни. Това важи още повече за България, за жалост.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от vasp Разгледай мнение
                А какво мислите за CFD върху държавни облигации ? Някой има ли опит ?
                Тези инструменти са по-скоро за кратковременни спекулации. Най-малкото при тях си с ливъридж и върху него има лихви, които обезмислят държането. Отделно, че брокерът може да затвори позицията, когато си реши.

                Коментар


                • Гледам си на пощата новите оферти от Елана... някой ако се интересува от инструменти с доходност над 5~6 %
                  --------------

                  "Всички клиенти на ЕЛАНА Трейдинг имат възможност да инвестират в тази, както и в други облигационни емисии както на българския пазар, така и в чужбина.

                  ЕЛАНА Трейдинг има изградени отношения с водещи световни инвестиционни банки, което позволява да предлагаме цени от междубанковия пазар на нашите клиенти.

                  Доходността по облигациите в момента са на много атрактивни нива в сравнение с предходните години и представляват чудесна възможност за инвестиция на спестявания при отлично съотношение риск/доходност."


                  Актуални предложения за инвестиции:
                  • Държавни ценни книжа на:
                    • Черна гора 2027 - доходност 6.586%
                    • Сърбия 2027 - доходност 6.122%
                    • Полша 2027 - доходност 5.409%
                  ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                    Забрави за покупка на щастски облигации ,защото ще затънеш до гушата ,ти не си американец нито правиш пари и изкарваш такива в долари,валутния риск и разлика ще ти отреже главата ,всички се лъжат по процентите но на валутния пазар хвърчат глави .
                    Купуваш само и единствено в евро.Питай в Елана да ти пратят ексели с облигации спрямо желания от теб падеж ,доходност,риск,съветвам те да купуваш само облигации на държави в Европа ,включително виж Румъния и Северна Македония какво имат да ти предложат но не за повече максимум от 24 месеца като срокове .
                    Данък се плаща защото тези 10% данък печалба се слагат заради сделка извън борсата ,ти няма и как да сключиш различна такава защото облигациите ,особено държавните се продават на огромни лотове като суми ,те и имат смисъл само при големи суми иначе не си струва с малки да си губиш времето ,такъв е инструмента ДЦК,Елана подава данни към НАП съвсем прозрачно какви дължиш ,всичко ще ти бъде разбито до стотинка преди сделката
                    В северна македония имаш скрит геополитически риск. Обърни внимание на Косово там пак се опитват да ги запалят (руси, цру няма значение). В Македония 50% са с албанско самосъзнание и засега пътят към интеграция в ЕС ги държи мирни, но там ако се разбутат ще стане лудница. Не бих сложил значителна част от портфейла си с облигации там.

                    Лично мнение.

                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • А какво мислите за CFD върху държавни облигации ? Някой има ли опит ?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение

                        да но ще получиш изчисленото YTM само ако успееш да реинвестираш плащанията на купоните на сходен процент
                        От Елана ми обясниха че на падеж си получаваш доходността ,която се визуализира ,без да се налага да правиш нищо .

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от LuRas Разгледай мнение
                          Да, и аз получих същото. Един въпрос - Yield to maturity е общата възвръшаемост, която включва discount-a на който се купува + плащането на купоните до края?
                          да но ще получиш изчисленото YTM само ако успееш да реинвестираш плащанията на купоните на сходен процент
                          “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от LuRas Разгледай мнение
                            Да, и аз получих същото. Един въпрос - Yield to maturity е общата възвръшаемост, която включва discount-a на който се купува + плащането на купоните до края?
                            Точно така ,това те интересува и това ще получиш на падежа ,ако не продадеш преди падежа ,преди сделката ще ти сметнат всичко ,до последния цент какво ще получиш

                            Коментар


                            • Да, и аз получих същото. Един въпрос - Yield to maturity е общата възвръшаемост, която включва discount-a на който се купува + плащането на купоните до края?

                              Коментар


                              • Kingdom of Belgium Government Bond -
                                3.429936417
                                - падеж 15/02/2024
                                за Австрия имат подобни с падеж 10 месец ,2024 изпратиха ми таблицата поствам само примери че са доста

                                Коментар

                                Working...
                                X