IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

    Не ми стига капацитет за нищо друго освен EWJ. Та купих малко и ще чакам да врътне турския номер.
    Авто сектора, Komatsu, Murata. Още от миналата година се знаят

    https://asia.nikkei.com/Business/Com...in-on-weak-yen

    destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

    Коментар


    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
      Дудес, само да напомня, че BTU се отчита на 2ри.
      Click image for larger version

Name:	Screenshot 2024-04-29 212447.jpg
Views:	1
Size:	48.6 КБ
ID:	4176483


      И тука съм лонк

      Коментар


      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
        Норвежците са диви корумпета. Защо мислиш не купувам Equinor, ако и да са на добра цена. Военната промишленост не си струва риска на тия нива и лесните пари ги обраха. Ако изобщо нямаш нищо, вземи някаква позиция, но тука не виждам добра лапачка.

        Повече ме вълнува как да изиграем Япония. По принцип тия са умрело магаре тип ЕС - яка корупция и мързел. Тука обаче имаме Турция лайт и съответно сигурно ще рипнат компаниите. Много малко японски фирми знам и изглеждат доста скъпи в момента. Тойота например.
        Не ми стига капацитет за нищо друго освен EWJ. Та купих малко и ще чакам да врътне турския номер.

        Коментар


        • Дудес, само да напомня, че BTU се отчита на 2ри.

          Коментар


          • ай един поздрав от мене, че си сипах едно уиски. не е по темата, ама цепи мрака и ме кефи.

            https://www.youtube.com/watch?v=ABO5hP2YbOk
            Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

            Коментар


            • Норвежците са диви корумпета. Защо мислиш не купувам Equinor, ако и да са на добра цена. Военната промишленост не си струва риска на тия нива и лесните пари ги обраха. Ако изобщо нямаш нищо, вземи някаква позиция, но тука не виждам добра лапачка.

              Повече ме вълнува как да изиграем Япония. По принцип тия са умрело магаре тип ЕС - яка корупция и мързел. Тука обаче имаме Турция лайт и съответно сигурно ще рипнат компаниите. Много малко японски фирми знам и изглеждат доста скъпи в момента. Тойота например.

              Коментар


              • gogi69006 да основно инвестирам във френски компании. Терзиев на прима виста не виждам как дефенс е свършил с посоката, но да може да има изтегляне на печалби. Фундаментално според мен не е като да не им липсват договори, а и колкото и да ми се иска не виждам мирни години напред във времето.

                Иначе шефа на Норвежкия пенсионен фонд счупи тъпомера с изказването си онзи ден. Въобще тия са страшни лицемери. Продават газ и петрол, след което инвестират във всичко и пищят за ЕСГ критерите на фирмите в който са инвестирали. Мунчото пък сега много му се иска и Европа да замяза на щатите - работа по 24/7 и 365 дни. Айде няма нужда. Другия излишно високо платен шеф на Тотал му се привиждат листвания в САЩ видиш ли защото 39% от акционерите им са американци. Да чудесно - а останалите 61%. Напомня ми на идиотите от Прада който вместо да се листнат в Милано у дома си, решиха да се правят на интересни и се зашиха в Хонг Конг да били близо до клиентите си, та чак сега почнаха да мучат че можело да се листнат в Милано. През това време Монклер си избиха рибата точно в Милано. Ерм Зеня и те решиха че в Америка ще ги заобичат. Пука му на някой за подобни фирми в Щатите - там мащаба е такъв че тех шитните в един ден правят движения х 2 капа на Тотал.

                Онзи ден като се ровичках из статистики обаче нещото което ме потресе леко е какъв срив на броя листнати фирми има в САЩ сега в сравнение с 90те години. Срива е с 50%. Интернета ли, дирекните фондове за рисков капитал ли, пасивното инвестиране ли, но всъщност днес малките фирми са най-недолюбваното животинче.

                Коментар


                • Аз и не искам да се регистрирам. Точно на Валентин Стойков нещата гледах. Но като цяло е доста завъртяна работа. Като БГ законодателството като цяло.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от daytrade Разгледай мнение

                    Всъщност в закона става дума за "облагаем оборот", който е "сума от данъчните основи". Това не е ли различно от просто сумата в лева на общо купените/продадени акции?
                    Търси в ютуб Мучакова и блога на Валентин Стойков имат разсъждения по темата. Не мисля, че е добра идея да се регистрираш по ДДС като физическо лице. А като се замисля сумати народ нищо не декларират и не плащат...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение

                      Всеки четвъртък от НАП методолози правят консултации. Питай тях или направо започни процес по регистрация за ДДС и оттам може да ти откажат.
                      Всъщност в закона става дума за "облагаем оборот", който е "сума от данъчните основи". Това не е ли различно от просто сумата в лева на общо купените/продадени акции?

                      Коментар


                      • Неска rig с отчетче. Ще видим колко бели косъма ще ми докара.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от daytrade Разгледай мнение
                          Здравейте,
                          Търгувам на америк. борса с американски посредник. Купувам и продавам акции в рамките на деня.
                          Общият обем на купени и продадени акции за година е над 100000 долара. Трябва ли да се регистрирам по ДДС?
                          Всеки четвъртък от НАП методолози правят консултации. Питай тях или направо започни процес по регистрация за ДДС и оттам може да ти откажат.

                          Коментар


                          • Здравейте,
                            Търгувам на америк. борса с американски посредник. Купувам и продавам акции в рамките на деня.
                            Общият обем на купени и продадени акции за година е над 100000 долара. Трябва ли да се регистрирам по ДДС?

                            Коментар


                            • Някой има ли опит с leveraged ETF's, индексни?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от RInvestor Разгледай мнение
                                Днес по всичко прилича на FTD, което би означавало край на корекцията.
                                destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                                Коментар

                                Working...
                                X