„Сирма груп холдинг“ АД реално изкупи обратно още 2,42% от капитала си, след като дъщерното дружество “Сирма Солюшънс” АД е придобило 1 437 786 акции на холдинга за общо 718 893 лв.
Холдингът съобщи чрез „Българска фондова борса“ АД, че покупката е направена на 6 април 2021 г. Данните показват, че покупките са направени в няколко сделки в 16:52 ч. на 6 април при цена от 0,5 лв. за ценна книга. Сред по-големите сделки има такива за 517 386 акции, за 596 400 акции и за 200 000 акции.
Към 31 декември 2020 г. „Сирма груп холдинг“ беше изкупило обратно 585 хил. акции, а към 31 декември 2019 г. - общо 475 хил. акции. Холдингът и дъщерното му дружество вече са изкупили общо 2,023 млн. акции, или 3,41% от капитала. Според търговския закон с тях не може да се гласува на общо събрание на акционерите.
Обратното изкупуване на до 19 млн. акции беше одобрено от акционерите на „Сирма груп холдинг“ на общо събрание от август 2019 г. Срокът му е до 31 декември 2022 г. при цени между 0,1 лв. и 2 лв. за ценна книга.
Консолидираната печалба на „Сирма груп холдинг“ за 2020 г. намалява с 40% на годишна база до 3,03 млн. лв. спрямо 5,1 млн. лв. за 2019 г., показа отчетът на дружеството, публикуван чрез БФБ.
Консолидираните продажби за цялата 2020 г. са в размер на 55,8 млн. лв., като намаляват с 8,8% на годишна база. Само за последната четвърт на 2020 г. продажбите са в размер на 16,4 млн. лв. при спад с 50,59% на годишна база.
Акциите на „Сирма груп холдинг“ поскъпват с 34% в последните 12 месеца до 0,55 лв. за брой и 32,6 млн. лв. пазарна капитализация. През периода цената се е движила между 0,39 лв. и 0,75 лв. за ценна книга.
Материалът е с информационен характер и не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа.
Свързани компании:


Двама нови депутати се заклеха в Народното събрание
Община Варна обсъди разширяването на сътрудничеството с Виетнам
Слънчево време над по-голямата част от страната днес
Днес има ден на отворените врати за спортната колекция в Юнашкия салон във Варна
Без ток във Варна на 15 май 2026
Британската икономика започна 2026 г. силно, но се задават рискове
Докога САЩ могат да спасяват положението с петролните доставки?
САЩ са уведомили съюзниците за евентуално спиране на ротацията на войски в Европа
Тръмп искал да прибере иранския уран предимно за PR цели
Петролът се насочва към седмичен ръст, няма изгледи за край на войната с Иран
Какви слабости крие Toyota RAV4 (XA40)
Euro NCAP алармира за опасен дефект в популярен китайски модел
Таен код в Dacia спасява човешки животи
Mercedes вкарва над 144 000 автомобила в сервизите заради гаснещи табла
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
DARA ще пее под №12 на финала на "Евровизия" утре
Летището в Хелзинки спря работа за три часа поради заплаха от дронове
Двама нови депутати от "Прогресивна България" положиха клетва
Руското МВнР: Западът използва балтийските страни като плацдарм за тренировки по възпиране на Москва
Тимчо Муцунски се присети, че трябват и реформи по пътя за ЕС