Японският автомобилен производител Toyota нарежда на доставчиците си да намалят местното производство с до 20% от април. Според компанията този ход има за цел да облекчи доставчиците, които се затрудняват да решат проблема с недостига на чипове и други части.
Концернът планира да намали вътрешното си производство с около 20% през април, с около 10% през май и с около 5% през юни спрямо предишния план, заяви говорител на компанията, цитиран от Ройтерс.
Групата обяви, че ще коригира планирането на производството, за да го направи по-реалистично, заяви главният изпълнителен директор Акио Тойода.
В сегашната ситуация компанията вече е достигнала границите на възможностите си, казва той. Съвсем наскоро Toyota намали собствените си цели след спиранията на производството през януари и февруари: за тази фискална година (до края на март) са планирани 8,5 милиона автомобила вместо 9 милиона.


Съдът образува ново дело по иск на „МБАЛ Варна“ ЕООД срещу НЗОК
Без ток във Варна на 23 юни 2026
Мачовете и спортът по ТВ днес (23 юни)
Виц на деня - 23 юни
Няколко района във Варна остават без вода днес
Европа развива тревожна пристрастеност към американския газ
Петролът задържа спада си след облекчаването на санкциите срещу Иран
Супер Ел Ниньо: Климатичният риск се връща като фактор за пазарите
Транспортът и логистиката решават липсата на хора с AI и автоматизирани складове
Everpure: Чиповете памет скочиха 10 пъти
Пълните хибриди: Как работят и защо са толкова добри за града?
Mercedes залага на самолетна технология
Спирачките с течност отиват в историята
Toyota отива на съд за плагиатство
Бензиностанция предложи награда за залавяне на крадец на гориво
Очевидец на трагедията на Лъвов мост: На луд ли ще ме правиш за 40 евро?
Две момчета убиха трима съученици при стрелба във Филипините
Тръмп обвини европейски съюзници в НАТО, че не са помогнали на САЩ във войната с Иран
Броят на активните разломи в Турция е достигнал до 700
Столичната община разширява проекта за езерата в Южния парк