Книжата на японската технологична компания Nintendo повишиха стойността си с близо 5% в Токио заради очакванията хитовата мобилна игра “Pokemon Go” да бъде пусната в Китай – най-големият пазар на игри в света, предава Bloomberg.
Niantic, разработчикът на „Pokemon Go”, “със сигурност има намерение да пусне нашите игри в Китай“, коментира основателят на компанията Джон Ханке пред Financial Times на 2 януари.
Пускането на играта в континенталната част на Китай вероятно ще насърчи приходите и ще зарадва акционерите. През последното тримесечие базираната в Киото компания генерира 3,1 млрд. йени (27 млн. долара) приходи, предимно благодарение на „Pokemon Go”.
Партньорството с местна компания като NetEase ще проправи пътя към пускането на играта в континентален Китай, но все още има известни проблеми, които трябва да се преодолеят. Игрите в Китай обикновено трябва да се регистрират пред правителството, а “Pokemon Go” използва данни, доставяни от Google – компания, чиито услуги в по-голямата си част са блокирани в страната.
Ханке не споменава кога се очаква премиерата в азиатската страна. Nintendo е отказала да коментира потенциална дата.
Китайският пазар на игри достигна обема от 32,5 млрд. долара през 2017 г., в сравнение с 25,4 млрд. долара за вторите в класацията – Съединените американски щати. Трета в списъка е Япония с 14 млрд. долара, сочат данни на компанията за проучвания Newzoo.


Драгомир Драганов ще свири дербито на Варна
Забавление по улиците на Варна след пороя
Млад мъж скочи върху капака на патрулка и изпотроши предното ѝ стъкло във Варна
"Маркет Линкс": Доверието в кабинета "Радев" спада
ЕС затяга контрола върху криптоактивите с нов режим за докладване
САЩ подписаха споразумение за ядрено сътрудничество със Саудитска Арабия
Проблемът на Tesla е, че не инвестира достатъчно в изкуствен интелект
Петролът поскъпна след атака на хутите срещу саудитски танкери в Червено море
Китайската мантра за отворен AI се сблъсква с протекционизма на САЩ
Внимание: онлайн измамите с авточасти втора ръка се увеличават
Близо половината нови коли се продават без резервна гума
Dacia премахва всичко излишно от Spring, за да постигне ниска цена
Subaru се отказа от мекия хибриден боксер
Какво има в гаража на Брайън Мей
Хайредин, хвърлен от влак от пиян германец, остава в медикаментозна кома
Овладяха пожара в района на бившия завод "Химик" в Асеновград
Похитителят на Наталия с първи думи след ареста му
Николай Попов: Дълго време ме е следил боксьор
Село Безмер излиза на протест в петък, жителите ги е страх от US самолетите