Изпепелени автомобили, изпочупени витрини, разграбени магазини. Така изглежда американският град Балтимор след избухналите сблъсъци между чернокожи младежи и представители на органите на реда заради смъртта на чернокож в ареста.
Арестувани са над 200 души. 15 полицаи са ранени, шестима от които са в тежко състояние, предава CNN. Горят 19 сгради и 144 леки автомобила, съобщава Ройтерс.
Губернаторът на щата Мериленд Лари Хоган обяви извънредно положение и активира Националната гвардия заради избухналите безредици.
Във вторник сутринта в града бяха разположени над 500 членове на американската Национална гвардия, като се очакват в следващите часове да пристигнат още стотици други.
Кметът на Балтимор въведе полицейски час и изрази разочарованието си от сблъсъците и обвини малка група провокатори, пише Bulgaria On Air.
„Получихме достоверна информация, че няколко местни престъпни групировки са се обединили. Целта им е да извадят от строя местната полиция", се казва в разпространено съобщение на полицейския департамент в Балтимор.
Безредиците започнаха няколко часа след погребението на Фреди Грей. 25-годишният чернокож младеж почина на 19 април. Той беше в кома след като беше ранен в полицейски арест, където бил оставен по обвинения в притежаване на оръжие.
Аутопсията показала, че смъртта е настъпила вследствие на травма на гръбначния мозък. Заподозрени са шестима полицаи.
Вижте повече във видеото на Bloomberg
Още видеа гледайте на сайта на ТВ Bulgaria On Air


Условията за туризъм в планините са добри
Един варненски район остава без вода днес
Франция регистрира около 1000 допълнителни смъртни случая от жегите
Морска гара-Варна става на 58 години
11-годишно момче бе спасено три дни след земетресенията във Венецуела
Европейските оръжейни компании са пред нов фронт от проблеми
AI супербалонът е готов да се спука, предупреждават хедж фондове в Китай
Стармър напуска „Даунинг стрийт“ без ясна политическа идентичност
Ford наема отново инженери, тъй като AI не се справя с качеството
Историята се повтаря в Америка, част 4
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Toyota Classic - най-рядката кола на марката с дизайн от 30-те
Тръмп на война с петролните гиганти
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Фризьори съветват как да запазим цвета на косата си след боядисване
С 13 евро е по-скъпо пътуването ни до морето с автомобил
Никола Минчев: Радев говори едно в България и друго в Брюксел
Само Путин е над него: Кой е "пазителят на тайните" на Кремъл и как западните служби го разкриха?


преди 11 години Недоволни са хората в Балтимор. Няма я Нюланд и свитата и да им раздават курабийки ! Ако им беше раздала можеше и да не са толкоз буйни! :))))) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години и много яко-в дневник ни дума по въпроса, а така се надявах да видя читателите там какво мислят за кмето отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години да, това е голям смях, тоя я е налял като за световно:) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Нашия защитаващ демократичните ценности президент, няма ли да прескочи до Германия или Великобритания та да критикува насилието? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години "...Кметът на Анкара Мелих Гьокчек се заяде с говорителката на Държавния департамент на САЩ Мари Харф, като я нарече "блонди". Той я попита с текст в Туитър защо не критикува действията на полицията в американския град Балтимор. Там преди 2 дни полицаите използваха димни гранати и лютив газ, за да разпръснат демонстранти, неспазващи полицейския час, ден след началото на бурни протести заради смъртта на чернокож младеж. Много турски и международни организации критикуваха полицията, че е използвала непропорционална сила по време на масовите протести за "Гези" в Истанбул през 2013 г. "Хайде, блонди, отговори сега", призова говорителката кметът на турската столица." отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години има, има...ама са финансирани от тяхното правителство, за това са с друга политика там:) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Щото нас ни следят НПО-тата, а в САШ няма такива :] отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години или па-да ги оплачеш горкичките софийски хипита...аз не говорех за руските, а за българските полицаи. А ако не си наясно-хамериканците си пуснаха националната гвардия. Сиреч-армията. Просто и ефективно. Въпроса ми беше-що не пуснахме ние армията? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Янките сами си вкарват автогол с правата на човека.Евала на руснаците. За тях престъпника няма права и тихо и кротко си го пребиват. Балтиморските събития в Русия не могат да станат. Пускат си армията и за 24 часа Балтимор ще стане най-безопасното място в света.Правилата в армията са много прости и ефективни отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Тогава се надигнали онеправданите. Онези, които денонощно и неуморно се трудят като Андерсеновата малка кибритопродавачка и продават лек за душата на нуждаещи те се. Пътьом попадат в магазини за първа необходимост и взимат телевизори и таблети за изгладнелите си деца.Някои ги обвиниха в мародерство. Това не е вярно. Все едно да обвиниш нашите партозани- революционери, че като са нападали мандрите и са раздавали на партизанките и младите революционерки срещу дребни житейски услуги са мародери отговор Сигнализирай за неуместен коментар